Trwa ładowanie...
d4hx4yw

Joanna Kulig z "Paszportem Polityki". Podczas gali nie zabrakło jednak wpadki

Joanna Kulig ma powody do radości. Aktorka została laureatką "Paszportów Polityki" w kategorii "Film". Niestety, podczas ceremonii nie zabrakło seksistowskiej wpadki. Zamiast podkreślić na początku sukcesy aktorki, stacja TVN skupiła się bowiem na czymś zupełnie innym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Kulig ma 36 lat
Joanna Kulig ma 36 lat (ONS.pl)
d4hx4yw

Joanna Kulig została laureatką "Paszportów Polityki" w kategorii "Film". Aktorka doceniona została za niejednoznaczną i wiarygodną rolę w "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego. Nagrodę w jej imieniu odebrała Agata Kulesza. Jej koleżanka z branży przeczytała przemowę gwiazdy i dodała, że jest z niej bardzo dumna i z niecierpliwością czeka na jej powrót do Polski.

Osiągnięć Kulig nie udałoby się zliczyć na palcach ani jednej, ani dwóch rąk. W wieku 16 lat wystartowała w programie TVP 2 "Szansa na sukces". Aktorka została doceniona przez "New York Times" za rolę w "Sponsoringu" Małgorzaty Szumowskiej. W 2018 otrzymała Europejską Nagrodą Filmową w kategorii "najlepsza europejska aktorka" za pierwszoplanową rolę w "Zimnej wojnie". Kulig doceniona została również przez zagraniczne magazyny. Jej sesje zdjęciowe pojawiły się w tym roku m.in. w "Vanity Fair" oraz we francuskim "Elle".

Niestety, wszystko wskazuje na to, że opisywane osiągnięcia, które stanowią tylko ułamek artystycznego dorobku Kulig to zbyt mało. Transmitująca "Paszporty Polityki" stacja TVN w krótkim spocie, promującym nominowanych w kategorii "Film", podczas przedstawiania aktorki skupiła się bowiem na czymś zupełnie innym. Lektor zapowiadający postać Kulig podkreślił, że jednym z najważniejszych osiągnięć gwiazdy "Zimnej wojny" jest wyjątkowy seksapil. Czy naprawdę ktoś, kto dla lektora ten tekst napisał, sądził, że jedna z najlepszych polskich aktorek powinna zostać przedstawiona właśnie w taki sposób?

d4hx4yw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #11pytań: W pracy często boi się o życie. W zamian dostaje grosze

d4hx4yw

Podziel się opinią

Share

d4hx4yw

d4hx4yw