Trwa ładowanie...
d2iytl9

Joanna Przetakiewicz nie może się pogodzić z tragedią w Gdańsku. Przypomniała wiersz Szymborskiej

Joanna Przetakiewicz, podobnie jak wiele innych osób publicznych, postanowiła zabrać głos w sprawie tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Projektantka przypomniała poruszające słowa Wisławy Szymborskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Przetakiewicz przypomniała wiersz "Nienawiść" Wisławy Szymborskiej
Joanna Przetakiewicz przypomniała wiersz "Nienawiść" Wisławy Szymborskiej (ONS.pl)
d2iytl9

"Spójrzcie, jak wciąż sprawna, jak dobrze się trzyma w naszym stuleciu nienawiść. Jak lekko bierze wysokie przeszkody. Jakie to łatwe dla niej – skoczyć, dopaść" – tymi słowami zaczyna się wiersz Wisławy Szymborskiej "Nienawiść".

Joanna Przetakiewicz dołączyła do grona gwiazd, które publicznie wyraziły swój smutek i żal po śmierci Pawła Adamowicza. Aby wyrazić emocje związane z ogromną tragedią, wykorzystała słowa polskiej noblistki. "Spoczywaj w pokoju" – zakończyła swój post projektantka.

Wiersz Szymborskiej został również przypomniany podczas wiecu przeciw przemocy i nienawiści zorganizowanego w poniedziałek późnym popołudniem w Szczecinie. Organizatorzy spotkania chcieli w ten sposób odejść od polityki.

d2iytl9

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia w wyniku silnych obrażeń spowodowanych dźgnięciem nożem. Do tragedii doszło podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Adamowicz przeszedł 5-godzinną operację w nocy z niedzieli na poniedziałek, podczas której przetłoczono mu ponad 20 litrów krwi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2iytl9

Podziel się opinią

Share

d2iytl9

d2iytl9