UrodaKąpiel w wannie. Domowe sposoby na umilenie kąpieli

Kąpiel w wannie. Domowe sposoby na umilenie kąpieli

Kąpiel w wannie. Domowe sposoby na umilenie kąpieli
Źródło zdjęć: © iStock.com | rosshelen
14.08.2018 22:58, aktualizacja: 28.02.2019 21:04

Jednym z elementów domowego SPA jest relaksująca kąpiel w wannie, która jest prawdziwym ukojeniem po całym dniu wyczerpującej pracy. Trudno o lepszy relaks niż kąpiel w ciepłej wodzie wzbogaconej aromatycznymi olejkami o właściwościach odprężających.

Domowe SPA

Domowe zabiegi SPA to dobry sposób na zrelaksowanie się po całym dniu ciężkiej pracy. Wbrew pozorom zorganizowanie takiego odprężającego seansu nie jest zbyt kosztownym przedsięwzięciem. Podstawą w organizacji prywatnego SPA we własnej łazience jest ciepła kąpiel w akompaniamencie olejków aromatycznych i prostych zabiegów kosmetycznych.

Kąpiel w wannie - podstawowe zasady

Przy przygotowywaniu relaksującej i odprężającej kąpieli w wannie warto mieć na uwadze to, że woda powinna mieć temperaturę zbliżoną do prawidłowej temperatury ciała. Optymalnym czasem kąpieli w wannie będzie ok. 30 min.

Dłuższe wylegiwanie się w wannie wysusza skórę i skutkuje marszczeniem się naskórka. Ponadto warto pamiętać, że po kąpieli obowiązkowo należy nałożyć na całe ciało balsam nawilżający.

Jaki olejek do kąpieli wybrać?

Olejek do relaksująco-odprężającej kąpieli w wannie powinien przede wszystkim pięknie pachnieć i pobudzać wszystkie zmysły. Warto mieć przy tym na uwadze, że wybór odpowiedniego zapachu jest kwestią indywidualną.

Do wyboru mamy trzy rodzaje olejków do kąpieli:

  • Olejki zapachowe, których główną funkcją jest uwalnianie pięknego zapachu. Niestety w większości przypadków jest to zapach syntetyczny, który na dłuższą metę może podrażniać śluzówki nosa. Z tego powodu warto dokładnie czytać etykiety olejków i wybierać tylko te naturalne.
  • Olejki naturalne to, jak sama nazwa wskazuje, substancje pozyskiwane z naturalnych źródeł. Przy tym należy mieć świadomość, że tego typu olejki mogą się od siebie różnić. Właściwości i zapach olejków naturalnych uzależnione są przede wszystkim od: jakości surowca i sposobu jego przechowywania.
  • Olejki terapeutyczne uznawane są za olejki najwyższej jakości. Ich minusem jest wysoka cena.

Sól do kąpieli

Dobrym sposobem na umilenie kąpieli w wannie, a zarazem alternatywą dla olejków, są sole do kąpieli, które występują w kilku różnych postaciach: kryształków, proszku i płatków.

Największą popularnością cieszą się mineralne sole zapachowe, które uwalniają piękny zapach po rozpuszczeniu w wodzie, ale poza tym nie wykazują one żadnych właściwości.

Znacznie lepszą opcją jest zakup specjalnej soli morskiej do kąpieli, ponieważ jest ona bogata w substancje mineralne (potas, magnez, wapń, krzem i jod).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także