Blisko ludziKarolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w Tokio. Prywatnie kajakarki stawiają na rodzinę

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w Tokio. Prywatnie kajakarki stawiają na rodzinę

Karolina Naja i Anna Puławska prywatnie
Karolina Naja i Anna Puławska prywatnie
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/EPA/KIYOSHI OTA
oprac. KSA

03.08.2021 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Igrzyska Olimpijskie w Tokio trwają. Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal dla Polski w kajakarskiej dwójce na dystansie 500 m. Sportsmenki intensywnie przygotowywały się do startu, ale ich życie nie kręci się tylko wokół treningów.

Udział na igrzyskach olimpijskich jest spełnieniem marzeń każdego zawodowego sportowca. Karolina Naja i Anna Puławska udowodniły, że nie ma rzeczy niemożliwych i zdobyły srebrny medal.

"Nie wiem co powiedzieć. Na razie w to nie wierzę. Był to na pewno bardzo dobry wyścig w naszym wykonaniu. Jesteśmy drugie na mecie, w ogóle wow! Nie wierzę" - powiedziała tuż po zdobyciu medalu Anna Puławska.

Życiowe priorytety

Eksperci określają ich duet jako połączenie młodości z doświadczeniem. Anna Puławska pierwszy raz startowała na olimpiadzie i widać było, że ma w sobie ogromne pokłady energii. Z kolei dla o 6 lat starszej Karoliny Nai to już trzecie igrzyska w całej karierze zawodowej. W Londynie i Rio de Janerio zdobyła brązowe medale.

W 2017 roku media obiegła informacja o ciąży Karoliny Nai. Kajakarka chciała zajść w ciążę jak najszybciej po zakończeniu igrzysk w 2016 roku, aby później mieć czas przygotować się do startu w Tokio. "Jest taki plan, żeby wrócić na następne igrzyska za trzy lata. W kajakarstwie najważniejsze są igrzyska olimpijskie" - mówił w mediach trener Nai.

Z powodu pandemii koronawirusa igrzyska zostały przesunięte o rok, dlatego kajakarka mogła na spokojnie pogodzić macierzyństwo z treningami. Ze zdjęć, które sportsmenka wrzuca do sieci wynika też, że uwielbia chodzić po górach.

Anna Puławska ma 25 lat, ale również przywiązuje dużą uwagę do podtrzymywania więzi rodzinnych. Kajakarka pochodzi z Mrągowa i chętnie odwiedza rodziców. "Pamiętajcie, że chwile z najbliższymi są nie do nadrobienia. Czasu nie cofniemy, a biegnie on bardzo szybko" - napisała pod fotografią z tatą.

Ważną osobą w jej życiu jest siostra bliźniaczka. Małgorzata, tak samo jak Anna, trenuje kajakarstwo. Siostry wspierają się i spędzają ze sobą dużo czasu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także