UrodaKendall Jenner pozywa markę Cutera. Za co?

Kendall Jenner pozywa markę Cutera. Za co?

Kendall Jenner pozywa markę Cutera. Za co?
Źródło zdjęć: © Eastnews
19.02.2016 14:43, aktualizacja: 19.02.2016 15:46

Firma Cutera w prawdziwych opałach – Kendall Jenner, która zyskała już status supermodelki, wytoczyła przeciwko niej poważny pozew. Co tak bardzo rozwścieczyło celebrytkę?

Firma Cutera w prawdziwych opałach – Kendall Jenner, która zyskała już status supermodelki, wytoczyła przeciwko niej poważny pozew. Co tak bardzo rozwścieczyło celebrytkę?

Cutera to marka oferująca urządzenia do zabiegów laserowych, m.in. Laser Genesis wykorzystywany w zwalczaniu trądziku. W pewnym momencie, kiedy na jaw wyszło, że w przeszłości trądzik odebrał Kendall pewność siebie, firma postanowiła uczynić z niej ambasadorkę proponowanej przez siebie kuracji. Problem w tym, że zrobiła to bez zgody samej zainteresowanej. Teraz grozi jej, że będzie musiała za to słono zapłacić.

Modelka ma podpisany lukratywny kontrakt z Estée Lauder i pojawia się na okładkach najbardziej prestiżowych magazynów mody, nic więc dziwnego, że problemy z samooceną odeszły w niepamięć. Kendall Jenner doszła wreszcie do wniosku, że jej wizerunek w celach reklamowych może być wykorzystywany wyłącznie za jej pozwoleniem oraz po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Kwota, jakiej zażądała od firmy Cutera może jednak zwalać z nóg.

Kendall Jenner wyceniła swój wizerunek na 10 mln dolarów i dokładnie na taką kwotę opiewa złożony przez nią pozew. Jak mówi w rozmowie z portalem TMZ Todd Wilson, prawnik modelki, nazwisko i wizerunek jej klientki są chronione prawem federalnym i stanowym. Tymczasem marka Cutera podpadła jej nie tylko ich bezprawnym użyciem, ale i samym stwierdzeniem, jakoby gwiazda miała polecać reklamowaną usługę.

Kiedy poznamy finał sprawy, tego jeszcze nie wiadomo. Wygląda jednak na to, że racja leży po stronie modelki. Jak myślicie, uda jej się wywalczyć aż 10 mln dolarów?

Małgorzata Mrozek / Kobieta WP

POLECAMY:

Źródło artykułu:WP Kobieta