Blisko ludziKiedy rozebrać choinkę? Odpowiedź na to pytanie jest prosta

Kiedy rozebrać choinkę? Odpowiedź na to pytanie jest prosta

Rozbieranie choinki
Rozbieranie choinki
©sonyachny - stock.adobe.com

03.01.2022 18:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawie każdy mieszkaniec Polski decyduje się na postawienie i przyozdobienie w domu świątecznego drzewka. Dodaje ono nie tylko magicznej atmosfery, ale jest również symbolem życia i radości. Wielu nie wie jednak, kiedy przypada najlepszy czas na rozebranie choinki. O odpowiednim momencie pożegnania się z "drzewkiem życia" dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Mało co potrafi zbudować tak magiczną atmosferę, jak przystrojona choinka. Wielu Polaków decyduje się na ozdobienie drzewka na długo przed Świętami Bożego Narodzenia, ponieważ jak najdłużej pragnie celebrować i wyczekiwać na ten wyjątkowy czas. A kiedy jest najlepszy moment na zdjęcie dekoracji ze świątecznego drzewka?

Konkretne daty

Podążając za tradycją, choinkę należy rozebrać szóstego stycznia, czyli w święto Trzech Króli albo w Niedzielę Chrztu Pańskiego. W tym roku przypada ona ósmego stycznia. Niektórzy jednak rezygnują z tak wczesnego pozbycia się żywej choinki, zwłaszcza jeśli nie opadają z niej igły, a drzewko idealnie wkomponuje się w architekturę domowej przestrzeni.

Bywa, że zwolennicy jak najdłuższej celebracji Świąt Bożego Narodzenia rozbierają swoje drzewko z bogatych zdobień dopiero podczas święta Matki Boskiej Gromniczej, które przypada dokładnie drugiego lutego.

Symbol świątecznego drzewka

Przypomnijmy, że choinka symbolizuje życie, odrodzenie i radość. Co więcej, aż 90 proc. mieszkańców Europy uważa ją za najważniejszy symbol świąt. Pierwsze przystrojone "drzewa życia" pojawiły się w domach najpierw na terenie Niemiec, a potem w Anglii i Francji. W Polsce popularność zdobyły dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. Do dziś ich tradycja z każdym rokiem tylko rośnie w siłę.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także