Trwa ładowanie...

Kijki do nordic walkingu. Jak wybrać odpowiednie

Zbawienne dla zdrowia działanie nordic walkingu sprawiło, że wiele osób wyruszyło w trasy. Niezbędnym w tej dyscyplinie gadżetem są odpowiednie kijki, które łatwo pomylić z produktami do trekkingu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kijki do nordic walkingu. Jak wybrać odpowiednieŹródło: iStock.com
dnu731t
dnu731t

Trekking i nordic walking to nie to samo

Kijki trekkingowe i do profesjonalnego nordic walkingu to dwie odrębne kategorie. Nawet jeśli produkt jest reklamowany jako odpowiedni do nordic walkingu, czasem jest to zwykły model trekkingowy. Subtelne różnice to głównie lekko wyprofilowany, smukły uchwyt do nordicu i rękawiczka, która w końcowej fazie ruchu pozwala wypuścić kijek na chwilę z ręki, a także stała długość. W trekkingu mamy tylko pasek, który zapobiega wyśliźnięciu się kija z ręki, grubszy, mocniej wyprofilowany uchwyt oraz regulowaną długość.

pexels.com
Źródło: pexels.com

.

Odpowiednie kijki do nordic walkingu

Z kijkami do nordic walkingu nie chodzimy w trudnym terenie, np. w górach, gdzie przydatne są kijki ułatwiające wchodzenie pod górę i stabilne podparcie na nierównościach. Aktywują górne partie ciała na terenach w miarę równych, np. plażach, pieszych szlakach turystycznych czy w parkach.

pexels.com
Źródło: pexels.com

Kijki trekkingowe umożliwiają poruszanie się po trudnym, nierównym terenie, łące, bagnie, na kamienistym podłożu, z dużym plecakiem itd., bez obciążania stawów i kręgosłupa.

Są cięższe i bardziej stabilne, dzięki czemu pełnią funkcję stabilizującą i odciążającą. Stosuje się je inaczej niż te do nordic walkingu, bo trzymamy je bardziej przed sobą i mocno się nimi podpieramy.

Lekkie i wytrzymałe kijki

Wspólną cechą obydwóch rodzajów są materiały, z ktorych je wykonano, bo zarówno jedne, jak i drugie kijki powinny być lekkie i trwałe. Elementy uchwytu wykańcza się absorbującym wstrząsy i przyjemnym w dotyku korkiem.

Kiedy zrobi się chłodniej, do kijków możemy dobrać odpowiednie rękawiczki:

pexels.com
Źródło: pexels.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dnu731t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnu731t