Trwa ładowanie...

Kobieta pije dziennie 25 litrów wody!

Picie dużej ilości płynów jest uważane za zdrowy nawyk. Jednak w przypadku Sashy Kennedy nawyk przerodził się w obsesję, przez którą 26-latka musi wypijać ponad 25 litrów wody dziennie! Lekarze nie zdiagnozowali żadnej choroby, która mogłaby wywoływać takie objawy.

Kobieta pije dziennie 25 litrów wody!Źródło: 123RF
d1trs4u
d1trs4u

Picie dużej ilości płynów jest uważane za zdrowy nawyk. Jednak w przypadku Sashy Kennedy nawyk przerodził się w obsesję, przez którą 26-latka musi wypijać ponad 25 litrów wody dziennie! Lekarze nie zdiagnozowali żadnej choroby, która mogłaby wywoływać takie objawy. Tymczasem takie zachowanie może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, a nawet do śmierci.

Brytyjka wszędzie zabiera ze sobą butelki wody. Chodzi do toalety nawet 40 razy w ciągu dnia. W nocy musi wstawać średnio co godzinę, żeby się napić. Zdarzyło jej się nawet rzucić pracę, gdyż w miejscu zatrudnienia woda była złej jakości – donosi The Daily Mail.

- Czuję, że moje usta zaczynają wysychać i muszę się napić. To wszystko, o czym mogę w takim momencie myśleć – opowiada Sasha. – Nowi znajomi zwykle nie wierzą własnym oczom, gdy widzą, ile wody potrafię wypić.

- Odczuwam pragnienie praktycznie cały czas. To uzależnienie! W dorosłym życiu spałam najdłużej godzinę i 15 minut. Co chwilę budzę się i muszę się napić – dodaje.

d1trs4u

Sasha zaczęła pić duże ilości wody, kiedy skończyła 2 lata. Ciągle prosiła rodziców o coś do picia. Szybko zabrano ją do lekarza, jednak specjaliści stwierdzili, że jest zdrowa. W wieku 6 lat dziewczynka piła już tak dużo, że rodzice na noc zostawiali jej wielki dzban wody przy łóżku. W szkole w czasie przerwy również musiała ciągle gasić pragnienie. Gdy miała 13 lat, dziennie wypijała 13 litrów wody. - Na tym etapie rodzice zastąpili dzban przy moim łóżku pięciolitrowym baniakiem wody – wspomina.

(fot. dailymail.co.uk)
Źródło: (fot. dailymail.co.uk)

W wieku 16 lat Sasha zaczęła pracę jako sprzedawczyni w sklepie z butami. – Wszyscy od razu zauważyli, ile płynów wypijam – opowiada. – Skończyło się tym, że postawiono dystrybutor z wodą przy moim biurku.

Obsesja nasiliła się, kiedy Sasha skończyła 20 lat i zaczęła pracować z domu. Wtedy piła ok. 17 litrów wody dziennie. Teraz zajmuje się wychowaniem swoich małych dzieci. W ciągu doby wypija ponad 25 litrów płynów.

d1trs4u

Choroba czy uzależnienie?

Eksperci zaznaczają, że picie takich ilości wody jest groźne dla zdrowia. Zbyt dużo płynów może bowiem powodować wypłukiwanie soli mineralnych z organizmu i prowadzić do niedoboru sodu we krwi.

Większość komórek w organizmie jest w stanie poradzić sobie ze zbyt dużą ilością wody. Niekiedy jednak dochodzi do różnych powikłań: bólów głowy, mdłości, w skrajnych przypadkach nawet do niedoczynności organów wewnętrznych lub do śmierci. Naukowcy zaznaczają jednak, że takie problemy występują bardzo rzadko i głównie u sportowców wypijających dużo wody podczas treningów.

Średnie zapotrzebowanie organizmu na płyny wynosi 2 litry na dobę. Specjaliści dodają jednak, że czasami dużo wody przyjmujemy w postaci owoców. Sasha wypija więc ponad 12 razy więcej płynów, niż powinna. Czy jednak na pewno?

Według niektórych ekspertów kobieta cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, przez które czuje przymus picia wody. Wielu psychologów i lekarzy twierdzi jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana. Kobieta bowiem budzi się w nocy, żeby uzupełnić płyny w organizmie, co jest bardzo nietypowe dla uzależnień. Palacz nie wstaje w nocy na papierosa, a osoba kompulsywnie myjąca ręce nie budzi się, żeby się umyć. Być może więc kobieta mimo wszystko cierpi na jakieś niezdiagnozowane zaburzenie.

(sr/pho)

d1trs4u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1trs4u