Blisko ludziKobiety lubią molestowanie. Tak uważają mężczyźni z krajów arabskich

Kobiety lubią molestowanie. Tak uważają mężczyźni z krajów arabskich

Kobiety lubią molestowanie. Tak uważają mężczyźni z krajów arabskich
Źródło zdjęć: © ons
Marta Dragan

21.06.2017 20:55, aktual.: 21.06.2017 22:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponad 70 procent mężczyzn z Maroka uważa, że kobiety lubią być molestowane. Wyniki badań przeprowadzonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych na rzecz Równości Płci i Wzmocnienia są zatrważające.

W badaniu wzięło udział 5 tysięcy mężczyzn w wieku od 18 do 59 lat z czterech krajów arabskich - Egiptu, Libanu, Maroka i Palestyny. Aż 31 procent ankietowanych z Libanu, a 64 procent z Egiptu, przyznało się do molestowania kobiet w miejscach publicznych. Dalej jest tylko gorzej.

W Maroku 71 procent mężczyzn przyznało, że według nich kobiety nie widzą nic złego w zainteresowaniu okazywanym im przez molestujących mężczyzn. Podobne zdanie podziela 43 procent ankietowanych z Egiptu.

W Palestynie i Egipcie trzech na czterech ankietowanych uznało, że powodem molestowania kobiet może być ich wyzywający ubiór.

Okazuje się, że to nie jedyne kraje, w których dominują takie poglądy. Organizacja działającą na rzecz równości płci Promundo podkreśla, że takie zachowania i poglądy nie są spotykane wyłącznie na Bliskim Wschodzie. - Spotykamy się z nimi na całym świecie - powiedział Brian Heilman, badacz biorący udział w przygotowaniu raportu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także