Trwa ładowanie...
d3fahxh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Ludzie

Kobiety z małymi stopami są bardziej atrakcyjne dla mężczyzn

Kobiety z małymi stopami mają delikatniejsze twarze i przez to są atrakcyjniejsze dla mężczyzn, ale mężczyźni o silnie umięśnionej sylwetce wcale nie są najatrakcyjniejsi dla kobiet, wynika z badania naukowców z Uniwersytetu w Albany stanie Nowy Jork - informuje "New Scientist".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety z małymi stopami są bardziej atrakcyjne dla mężczyzn
(sxc.hu)
d3fahxh

Kobiety z małymi stopami mają delikatniejsze twarze i przez to są atrakcyjniejsze dla mężczyzn, ale mężczyźni o silnie umięśnionej sylwetce wcale nie są najatrakcyjniejsi dla kobiet, wynika z badania naukowców z Uniwersytetu w Albany stanie Nowy Jork - informuje "New Scientist". Psychologowie z Uniwersytetu w Albany zmierzyli długość rąk, kości udowych, stóp i szerokość bioder 60 studentek i sporządzili z tych pomiarów indywidualny wzorzec różnic budowy ciała.

Po wymierzeniu 16 najważniejszych dla tego wzorca partii ciała, wyselekcjonowali 8 kobiet z największą długością stóp, rąk i kości udowych oraz kobiet z najmniejszą długością tych części ciała.

Następnie sfotografowali ich twarze po czym sporządzili drogą morphingu, czyli oprogramowania do modyfikacji grafiki, zbiorcze portrety, "składając" ich twarze w obraz jednej twarzy.

d3fahxh

Otrzymane portrety przedstawiono do oceny atrakcyjności 77 studentom. 2,5 raza częściej wybierali oni jako atrakcyjną twarz złożoną z portretów kobiet o małych stopach, jako najatrakcyjniejszą.

Twarz ta była dziesięciokrotnie częściej oceniana jako "bardziej kobieca" niż twarz złożona z portretów kobiet o długich stopach. Podobnie jako atrakcyjniejsze oceniane były 11 - krotnie częściej twarze złożone z portretów kobiet o wąskich biodrach i 8-krotnie - z portretów kobiet o długich udach.

Jak poinformował "New Scientist", według wystąpienia autorów badania na konferencji Human Behavior and Evolution Society w Eugene w stanie Oregon, takie cechy świadczące o harmonijnej budowie mogą być postrzegane jako oznaki zdrowego, szczęśliwego dzieciństwa.

Biolodzy wiedzą bowiem, że stres i złe odżywianie we wczesnej fazie rozwoju osobniczego mogą spowodować przyspieszone dojrzewanie i tworzyć sylwetkę krótką z dysproporcjami w budowie, podczas gdy spokojnie dzieciństwo daje smukłą proporcjonalną bardziej kobiecą sylwetkę i twarz.

d3fahxh

Jak pisze "New Scientist", naukowcy z Albany nie poprzestali na tych badaniach. Dokonali takich samych pomiarów 67 studentów i podobne co w przypadku kobiet portrety złożone drogą morphingu dali do oceny ich 82 koleżankom. Efekty były zdumiewające - twarz złożona z portretów studentów bardzo męskich o umięśnionych sylwetkach nie była oceniana jako najbardziej atrakcyjna.

Zdecydowanie atrakcyjniejsze były dla kobiet morphingowe portrety studentów o długich, proporcjonalnych klatkach piersiowych i wąskich nadgarstkach oraz dłoniach. (PAP)

POLECAMY: * PMS - kobiecy kaprys?*

d3fahxh

Podziel się opinią

Share

d3fahxh

d3fahxh