UrodaKok na boku - najmodniejsze propozycje

Kok na boku - najmodniejsze propozycje

Kok na boku - najmodniejsze propozycje
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak
20.08.2017 13:41, aktualizacja: 21.08.2017 12:32

Kok na boku to fryzura, która może przybrać elegancką formę, idealną na wieczorne wyjścia czy do pracy, lub niesforną, nadającą się na randkę czy swobodne spotkanie ze znajomymi. Kok na boku to uczesanie odkrywające twarz i dodające nowoczesnego charakteru stylizacji. Ponadto jest bardzo prosty w wykonaniu.

Jak samodzielnie wykonać koka na boku?

Włosy zaczesane na jedną stronę i upięte w kok są stylową fryzurą pasującą praktycznie na każdą okazję. Może przybrać różne formy. Klasyczny kok na boku to kwintesencja szyku i elegancji. Luźny, potargany i asymetryczny kok to nutka dziewczęcości. Można też pokusić się o koka na boku wykonanego z luźno posplatanych kosmyków. Bardziej romantyczną wersją tego uczesania jest upięcie z loków. Oto najciekawsze odsłony koka na boku.

Luźny kok na boku

Do wykonania fryzury będą potrzebne: lokówka, suszarka, grzebień ze szpilką, okrągła szczotka, wsuwki, pianka do włosów i lakier do włosów. Po umyciu włosów suszymy je za pomocą okrągłej szczotki, na którą nawijamy kosmyki. Można wcześniej nałożyć na nie piankę, aby lepiej się układały. Używając lokówki, wykonujemy na głowie fale, wywijając włosy opadające na czoło.

Kręcimy również końcówki i włosy z przodu. Włosy nie powinny być przyklapnięte, dlatego na czubku głowy lekko je natapirujmy. Następnie zbieramy wszystkie na jedną stronę i zawijamy od tej strony, z której nie będzie koka. Spinamy luźno wszystkie włosy w kierunku ucha. Zakręcone końce włosów powinny ładnie się same ułożyć. Z powstałego upięcia uformujmy artystyczny nieład i utrwalmy go lakierem do włosów.

Obraz
© iStock.com

Zawijany kok na boku

Do drugiego sposobu wykonania koka na boku będziemy potrzebować gumki do włosów, szczotki lub grzebienia, wsuwek oraz lakieru do włosów. Włosy dokładnie rozczesujemy i oddzielamy pasmo z czubka głowy, delikatnie je tapirując. Przygładzamy włosy i zbieramy je wszystkie z boku głowy, za uchem. Związujemy gumką i lekko tapirujemy. Następnie powstały kucyk zwijamy wokół własnej osi i odkręcamy do tyłu jakby za siebie. Wywijamy włosy do góry i obracamy dookoła gumki. Powstały kok zabezpieczamy wsuwkami, a końce włosów chowamy pod spód. Dla utrwalenia fryzury spryskujemy ją lakierem.

Kok na boku z wypełniaczem

Wystarczająca będzie to długość włosów do ramion. Włosy rozczesujemy i zbieramy w niski kucyk tuż za uchem, następnie przesuwamy przez nie wypełniacz i lokalizujemy go na gumce tuż u nasady kucyka. Na cały wypełniacz rozprowadzamy włosy tak, aby go zakryć. Na tak ułozone włosy nakładamy gumkę, a pozostałe pasemka włosów owijamy dookoła wypełniacza. Pasma, które zostały owiniete należy upiąć szpilkami lub wsuwkami. Fryzurę można spryskać lakierem.

Kok na boku z loków lub delikatnych fal

Włosy podkręcamy lokówką, najlepiej, gdyby zaczynały się jak najbliżej nasady. Związujemy je w niski kucyk na boku i pozostawiamy swobodną jedną stronę (przynajmniej trzy loki). Wybieramy część włosów z kucyka i kręcimy na lokówce, następnie pociągamy za jeden element, a resztę przeciągamy do góry. Formujemy w ten sposób asymetryczny, luźny kok, który mocujemy wsuwkami.

Z pozostałymi porcjami włosów postępujemy podobnie. Gdy uda nam się podpiąć wszystkie włosy z kucyka, pozostawione loki z przodu dopinamy do powstałego koka na boku. Otrzymaną elegancką fryzurę utrwalamy lakierem do włosów.