UrodaKoniec karnawału - przygotowujemy się do wiosny!

Koniec karnawału - przygotowujemy się do wiosny!

Koniec karnawału - przygotowujemy się do wiosny!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
06.03.2011 22:36, aktualizacja: 28.02.2012 15:27

Karnawał już za nami. Do wspomnień należą szaleństwa do rana. Wkrótce pożegnamy się także z mrozem, lodowatym wiatrem i dietą niesprzyjająca zachowaniu talii osy. Zmęczenie, brak słońca, tęsknota za wiosną. Co możemy zrobić dla swojej urody, aby lekkim krokiem, ze świetlistą cerą i szczupłą sylwetką wkroczyć w kolejną porę roku? Które zabiegi wykonamy w domu, a które w gabinecie kosmetycznym?

Karnawał już za nami. Do wspomnień należą szaleństwa do rana. Wkrótce pożegnamy się także z mrozem, lodowatym wiatrem i dietą niesprzyjająca zachowaniu talii osy. Zmęczenie, brak słońca, tęsknota za wiosną. Co możemy zrobić dla swojej urody, aby lekkim krokiem, ze świetlistą cerą i szczupłą sylwetką wkroczyć w kolejną porę roku? Które zabiegi wykonamy w domu, a które w gabinecie kosmetycznym?

Wiosna to pora roku kiedy to zaczynamy odsłaniać coraz więcej ciała. I każda partia naszego ciała domaga się już teraz chwili uwagi. Co musimy zrobić? Nawilżyć. Dotlenić. Odżywić. Zregenerować. Jak? Oto kilka wskazówek.

Zabiegi pielęgnacyjne na ciało. Jakie zabiegi przygotują nasze ciało na wiosnę i pozwolą nam zrelaksować się po zimowo-karnawałowych szaleństwach?

Zabieg czekoladowy
Zabieg czekoladowy pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, walczy z oznakami przedwczesnego starzenia, jest również doskonałym relaksem. Po zabiegu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Zabieg modelująco-wyszczuplający
Zabieg wykonuje się, aby przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej na ramionach, udach, pośladkach i brzuchu. Pomaga również zwalczać cellulit.

Maska algowa – zabieg detoksykująco-relaksujący
Jeśli masz przesuszoną skórę, chciałabyś pozbyć się celulitu i zmniejszyć obwód ud lub bioder, to idealny zabieg dla Ciebie. Nie oczekujmy jednak efektów po pojedynczym zabiegu. Dopiero systematyczna pielęgnacja jest w stanie wyeliminować lub zniwelować zmiany powstałe podczas zimy. To oznacza, że czeka nas seria 10-12 zabiegów.

Nogi, ach te nogi...

Po pierwsze depilacja. Do dyspozycji mamy szereg technik. Najbardziej znaną jest użycie depilatora. Depilację możemy też przeprowadzić laserowo - w gabinecie kosmetycznym. Możemy oczywiście pozostać wiernymi maszynce do golenia lub zaprzyjaźnić się z depilacją za pomocą wosku.

Po drugie stopy. Przesuszone, pękające pięty? Niezbyt estetycznie wyglądające paznokcie? W zimie nasze stopy niewiele miały szans, aby „pooddychać”, a my nie miałyśmy wielkiej motywacji, aby systematycznie je pielęgnować. Teraz jest ostatni moment, aby przed wiosną doprowadzić nasze stopy do porządku. W większości wypadków dokonamy tego same w domu. Czasem jednak, jeśli wystąpią poważniejsze problemy niż wysuszone pięty, konieczna będzie wizyta, lub nawet seria wizyt, w wyspecjalizowanym salonie kosmetycznym. Codzienne stosowanie kremów do stóp i preparatów dezodorujących, prawidłowy pedikiur, usuwanie zrogowaciałego naskórka, noszenie wygodnych butów z naturalnych materiałów to podstawowe zasady dbania o stopy. Powinnyśmy o tym pamiętać cały rok, a nie tylko w sezonie wiosenno-letnim.

Dłonie i paznokcie też są ważne

Wystarczy raz w tygodniu poświęcić swoim dłoniom i paznokciom pół godziny, aby móc pochwalić się gładkimi, wypielęgnowanymi dłońmi, które z pewnością będą naszą najlepszą wizytówką. Co trzeba zrobić? Wygładzić skórę rąk peelingiem, odsunąć i zmiękczyć skórki, opiłować paznokcie w celu nadania im pożądanego kształtu. Nanieść na paznokcie odżywkę i lakier do paznokci, w skórki wetrzeć oliwkę, a w dłonie pachnący krem. Tylko tyle i aż tyle. Można oczywiście na zabieg wybrać się do gabinetu kosmetycznego. Szczególnie, jeśli interesuje nas poważniejsza pielęgnacja paznokci – modelowanie żelem, rekonstrukcja uszkodzonych lub obgryzionych paznokci, itp.

Peelingi

Mają niesamowitą moc wygładzania i odświeżania skóry. A te wykonywanie w gabinecie kosmetycznym poradzą sobie dodatkowo z takimi problemami jak blizny, trądzik czy cellulit. Na szczęście te, którym możemy poddać się w salonie kosmetycznym, radzą sobie z nimi świetnie.

Szczegółowe informacji o peelingach znajdziesz tutaj

(jj/ma)