Trwa ładowanie...

Kontrowersyjna okładka Wysokich Obcasów. To zdjęcie pokazuje prawdę o kobiecym ciele

W ostatnim numerze popularnego dodatku do Gazety Wyborczej pojawiła się rozmowa z edukatorką seksualną, która stworzyła odważny projekt, dotyczący ludzkiego ciała. Zdjęcia w bardzo dobitny sposób pokazują prawdę na temat wyglądu kobiety.

Share
Kontrowersyjna okładka Wysokich Obcasów. To zdjęcie pokazuje prawdę o kobiecym ciele
Źródło: Instagram.com/tamara pienko
d3mnvk7

Alicja Długołęcka przyznała, że zgłosiło się do niej wiele pań w różnym wieku i z różnym bagażem doświadczeń życiowych. "Od osiemnastki do osiemdziesiątki. Kobiety, które cierpiały z powody niedowagi i z powodu nadwagi. Dwie w ciąży. Na jednym ze zdjęć jest pierś, z której wycieka mleko. Na innym - mylnie branym za zdjęcie zrobione podczas miesiączki - wagina kobiety w połogu" - opowiada seksuolożka w rozmowie z magazynem "Wysokie Obcasy".

Kobieta zwraca uwagę na to, że ludzkie ciało jest kapryśne i często wymyka się nam spod kontroli: "Choruje, pożąda, śpi, tyle, chudnie", dlatego warto ufać swojemu ciału i być z nim w dialogu".

Na zdjęciach nie pokazano twarzy bohaterek, a jedynie fragmenty ich ciała. "Chciałyśmy pokazać cielesność uniwersalnie, a nie indywidualne historie" - tłumaczy Długołęcka. - Zdjęcia są pełne światła i niebieskości, są płynne jak kobieca seksualność" - dopowiada.

Projekt "Wdzięczność" autorstwa Alicji Długołęckiej i Tamary Pieńko można zobaczyć w Fundacji Promocji Sztuki Współczesnej w Warszawie od 3 listopada do 3 grudnia.

d3mnvk7

Podziel się opinią

Share
d3mnvk7
d3mnvk7