Blisko ludziKoszmar licealistki z Wrocławia. Była szantażowana i gwałcona przez kolegę

Koszmar licealistki z Wrocławia. Była szantażowana i gwałcona przez kolegę

Koszmar licealistki z Wrocławia. Była szantażowana i gwałcona przez kolegę
Źródło zdjęć: © 123RF
Karolina Błaszkiewicz
09.07.2018 09:46, aktualizacja: 09.07.2018 11:09

Prokuratura zajęła się mężczyzną, który groził ujawnieniem kompromitujących filmów i zdjęć koleżance. W zamian za milczenie musiała uprawiać z nim seks. Jej dramat trwał rok.

Jak podaje "Gazeta Wrocławska", osiemnastolatek przez wiele miesięcy wykorzystywał swoją koleżankę ze szkoły. Szantażował ją, że jeśli mu odmówi, filmiki i zdjęcia, na których jest naga, ujrzą światło dzienne. Dziewczyna ze strachu ulegała mu. Nikt nie wiedział o jej cierpieniu – do czasu. Kilka tygodni temu prawda wyszła na jaw, choć prokuratura nie ujawniła, jak młody mężczyzna wszedł w posiadanie zdjęć.

Policja z Wrocławia zatrzymała mężczyznę, który, jak się okazało, poza wymuszaniem seksu, rozpowszechniał fotografie swojej ofiary. Ponadto nakazywał jej dostarczania kolejnych. Wiadomo, że trafiały one do osób postronnych. To jeden z zarzutów, jakie - poza gwałtem - stawiają mu teraz śledczy.

Gwałciciel miał trafić do aresztu – sąd w pierwszej instancji odmówił jednak wsadzenia go za kratki. Dopiero po złożeniu zażalenia przez śledczych, sąd okręgowy zgodził się na aresztowanie licealisty i w tej chwili jest on w areszcie. Redakcja "Gazety Wrocławskiej" zaznacza, że dowody musiały być więc wiarygodne.

Osiemnastolatkowi grozi do 12 lat więzienia. Nie wiadomo, czy przyznał się do winy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl