Trwa ładowanie...

Kosztuje grosze, a może zastąpić ci dezodorant! Wystarczy codziennie jej używać

Rośliny zastępujące kosmetyki to temat, który pojawia się u nas regularnie. Najczęściej stosujemy je w formie maseczek i produktów do pielęgnacji włosów. Teraz jednak spodobało nam się bardzo ciekawe zastosowanie limonki, na które nigdy byśmy nie wpadły. Trzymajcie się krzeseł, bo jest mocno niekonwencjonalne.

Share
Kosztuje grosze, a może zastąpić ci dezodorant! Wystarczy codziennie jej używać
Źródło: 123RF.COM
d3jr256

Okazuje się bowiem, że limonka może zastąpić nam... dezodorant. Wystarczy codziennie smarować pachy świeżą połówką limonki, pozwolić skórze wyschnąć, a świeży, cytrusowy zapach będzie towarzyszył nam przez kilka godzin.

Czemu warto to wypróbować? Głównie dlatego, że coraz częściej mówi się o szkodliwości dezodorantów i antyperspirantów chemicznych, które zatykają gruczoły potowe. W ten sposób na naszej skórze gromadzi się znacznie więcej bakterii, które są prostą drogą do poważnych infekcji.

Całkowita rezygnacja z ochrony przez poceniem nie brzmi jednak zachęcająco, zwłaszcza latem. Dlatego właśnie możemy postawić na naturalne rozwiązania. W tym sok z limonki.

d3jr256

Istnieje jednak kilka przeszkód w stosowaniu tego wspaniałego sposobu. Nie powinno się stosować cytrusa w formie dezodorantu na świeżo ogoloną skórę. Może się to skończyć poważnymi podrażnieniami. Oprócz tego dermatolodzy ostrzegają, że sok z cytrusów bardzo silnie reaguje z promieniami słonecznymi. Dlatego wyjście na słońce ze skórą posmarowaną sokiem z limonki lub cytryny, może skończyć się poważnymi oparzeniami.

Zobacz też: Kwiaty wykorzystywane w kosmetyce

d3jr256

Podziel się opinią

Share
d3jr256
d3jr256