Trwa ładowanie...
d6vcmxv

Kosztuje grosze, a może zastąpić ci dezodorant! Wystarczy codziennie jej używać

Rośliny zastępujące kosmetyki to temat, który pojawia się u nas regularnie. Najczęściej stosujemy je w formie maseczek i produktów do pielęgnacji włosów. Teraz jednak spodobało nam się bardzo ciekawe zastosowanie limonki, na które nigdy byśmy nie wpadły. Trzymajcie się krzeseł, bo jest mocno niekonwencjonalne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Limonka ma wiele zastosowań. Jednym z nich jest blokowanie pocenia
Limonka ma wiele zastosowań. Jednym z nich jest blokowanie pocenia (123RF.COM)
d6vcmxv

Okazuje się bowiem, że limonka może zastąpić nam... dezodorant. Wystarczy codziennie smarować pachy świeżą połówką limonki, pozwolić skórze wyschnąć, a świeży, cytrusowy zapach będzie towarzyszył nam przez kilka godzin.

Czemu warto to wypróbować? Głównie dlatego, że coraz częściej mówi się o szkodliwości dezodorantów i antyperspirantów chemicznych, które zatykają gruczoły potowe. W ten sposób na naszej skórze gromadzi się znacznie więcej bakterii, które są prostą drogą do poważnych infekcji.

Całkowita rezygnacja z ochrony przez poceniem nie brzmi jednak zachęcająco, zwłaszcza latem. Dlatego właśnie możemy postawić na naturalne rozwiązania. W tym sok z limonki.

d6vcmxv

Istnieje jednak kilka przeszkód w stosowaniu tego wspaniałego sposobu. Nie powinno się stosować cytrusa w formie dezodorantu na świeżo ogoloną skórę. Może się to skończyć poważnymi podrażnieniami. Oprócz tego dermatolodzy ostrzegają, że sok z cytrusów bardzo silnie reaguje z promieniami słonecznymi. Dlatego wyjście na słońce ze skórą posmarowaną sokiem z limonki lub cytryny, może skończyć się poważnymi oparzeniami.

Zobacz też: Kwiaty wykorzystywane w kosmetyce

d6vcmxv

Podziel się opinią

Share

d6vcmxv

d6vcmxv