UrodaKrem, koncentrat czy serum? Jakie kosmetyki będą najlepsze dla skóry?

Krem, koncentrat czy serum? Jakie kosmetyki będą najlepsze dla skóry?

Krem, koncentrat czy serum? Jakie kosmetyki będą najlepsze dla skóry?
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock
11.01.2018 15:07

Na drogeryjnych półkach znajdziesz wiele opakowań o tajemniczo brzmiących nazwach, ze specjalnymi składnikami pochodzącymi z najróżniejszych zakątków świata. Mając do wyboru krem, serum i koncentrat najprawdopodobniej wybierzesz to pierwsze, w końcu towarzyszy kobietom od zawsze. Warto jednak dowiedzieć się, czym tak naprawdę różnią się od siebie te trzy specyfiki chociażby po to, żeby sprawdzić, który będzie dla ciebie najlepszy.

Poniżej znajdziesz kilka ogólnych informacji na temat serum, kremu i koncentratu. Dzięki temu wybierając kosmetyki dla siebie, będziesz w pełni świadoma ich właściwości. Pamiętaj, że aby preparaty działały dobrze, musisz stosować je w odpowiedni sposób.

Krem – ochrona i pielęgnacja
Zanim zdecydujesz się na zakup kosmetyków pamiętaj, że tylko odpowiednia kolejność nakładania gwarantuje efektywne działanie. Stosując kosmetyki do twarzy, na świeżo oczyszczoną skórę najpierw powinnaś nałożyć serum, a dopiero potem posmarować ją kremem, który pomoże odżywczej "masce" utrzymać się na dłużej. Wynika to z właściwości obu tych kosmetyków. Krem pełni tu rolę filtra ochronnego, który z jednej strony zapobiega przedostawaniu się szkodliwych substancji ze środowiska, a z drugiej powoduje, stopniowe uwalnianie aktywnych substancji, które zawiera serum.

Obraz
© 123RF.COM

Pierwszą różnicą, która rzuca się w oczy podczas porównywania tych dwóch kosmetyków jest ich konsystencja. Kremy są z reguły gęstsze, dlatego to im przypisuje się działanie ochronne. Ich uniwersalne właściwości sprawiają, że można je stosować codziennie bez żadnych przeciwwskazań. W zależności od twoich potrzeb, możesz stosować krem przeciwzmarszczkowy, matujący, rewitalizujący czy nawilżający. Sprawią one, że skóra będzie jedwabiście gładka i pozbawiona niedoskonałości. Dobrze wiesz, że wyjście na mroźne, zimowe powietrze bez odpowiedniego kremu na twarzy może prowadzić do przykrych konsekwencji.

Serum – silne uderzenie
Drugi z omawianych kosmetyków stanowi mieszaninę skondensowanych składników o intensywnym działaniu. Mimo dużej ilości składników odżywczych i skoncentrowanemu działaniu, jest ono rzadsze niż krem i nie powinno się go stosować samodzielnie. Pełna kuracja z użyciem tego specyfiku powinna trwać około cztery tygodnie, tyle samo, ile regeneracja naskórka. Efekty serum można przyrównać do tych, które otrzymujesz po stosowaniu kremu, jednak pojawiają się o wiele szybciej. Dlatego chętnie wybierają go panie, które potrzebują natychmiastowej regeneracji i poprawy wyglądu. Tworzone są z myślą o konkretnych funkcjach takich jak przeciwdziałanie powstawaniu zmarszczek, rozświetlenie matowej skóry lub odżywienie jej. Jeśli więc dostrzegasz na swojej twarzy problemy, którymi chcesz się zająć, wybierz konkretną kurację serum.

Obraz
© 123RF.COM

Skoncentrowane działanie
Zabiegi z użyciem koncentratów należą do jednych z najczęstszych usług kosmetycznych. Wysokie stężenie aktywnych składników zawartych w tych kosmetykach wymaga odpowiedniego stosowania i wprowadzenia w głębsze warstwy skóry, na przykład przy pomocy ultradźwięków. To pewnego rodzaju miks najpopularniejszych składników odżywczych w ampułkach, który może zastąpić dwa pozostałe kosmetyki. Zwykle spotyka się koncentraty do twarzy, jednak można znaleźć również tego typu środki przeznaczone na inne problemy skórne, na przykład cellulit.

Każdy z powyższych preparatów przeznaczony jest dla innych typów kobiet. Jeśli zależy ci na szybkich efektach, spróbuj wzbogacić swój standardowy krem o odżywcze serum. Jeśli natomiast wybierasz się do salonu kosmetycznego lub potrzebujesz jeszcze większej rewitalizacji, możesz pokusić się również o odżywczy koncentrat zawierający najwyższe stężenia składników.

Źródło artykułu:WP Kobieta