UrodaKremowe balsamy do ciała - do pielęgnacji i zmysłowego masażu

Kremowe balsamy do ciała - do pielęgnacji i zmysłowego masażu

Kremowe balsamy do ciała - do pielęgnacji i zmysłowego masażu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
30.11.2017 08:27, aktualizacja: 30.11.2017 19:19

Najpiękniej pachnie natura. Dlatego jesienią i zimą najchętniej sięgamy po zapachy, które czuliśmy latem na wakacyjnym wyjeździe. Prowansalskie, toskańskie czy śródziemnomorskie zapachy skutecznie zamyka się w balsamach do ciała. Dla was mamy 5 propozycji najpiękniejszych, naturalnych zapachów w kremowych balsamach.

Kremowy balsam do ciała – skutecznie odżywia i koi zmysły

Pielęgnacja skóry jesienią to po pierwsze odżywianie, ale nie tylko. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby relaksacyjną kąpiel zakończyć balsamem, którego z powodzeniem użyjemy zamiast perfum. W ten sposób łączymy pożyteczne, czyli nawilżanie, ochronę i regenerację skóry, z przyjemnością, czyli pięknym zapachem.

Z bogatą formułą i zapachem, który dorównuje najlepszym perfumom, żadna pogoda nie będzie nam straszna.

Najpiękniejsze zapachy w kremie

Kremowa konsystencja wymaga innej aplikacji niż szybko wchłaniające się mleczko. Lżejsze formuły wybieramy do szybkiej aplikacji po prysznicu. Bogatsza, gęstsza formuła dobrego balsamu odżywczego nie oznacza, że kosmetyk nie wniknie w głębsze warstwy skóry, bo rozcierając kremową formulę na przykład na udzie, pobudzasz krążenie, czym wzmacniasz działanie odżywcze kosmetyku. Pięknie pachnące balsamy otulają ciało jak miękki kocyk lub sweterek. Szczególnie doceniamy to przy pielęgnacji twarzy.

Kremowy balsam – warstwa ochronna naszej skóry

Kremowe balsamy i kremy do ciała o pięknych zapachach i bogatych formułach stanowią barierę ochronną skóry. Chronią nas na przykład przed otarciami szalikiem. Piękny zapach, jaki towarzyszy aplikacji takich balsamów, będzie nam towarzyszy jeszcze długo po nałożeniu. Jednym z doskonałych i sprawdzonych wyborów jest olejek arganowy, zwany inaczej "płynnym złotem", który od lat wykorzystywano do pielęgnacji ciała.

Jakie składniki powinien zawierać dobry balsam?

Najskuteczniejsze balsamy zawierają masło shea, masło Karite, olejek z awocado, naturalne ekstrakty, wyciągi z roślin i ziół. Im więcej naturalnych składników, tym skuteczniejsze i lepsze działanie. Naturalne balsamy w porównaniu do zwykłych, mają wyższą cenę, ale ich działanie jest trwalsze. Idealnie sprawdzają się kosmetyki na bazie uwielbianego kokosa, który swoim tropikalnym zapachem przywołuje wspomnienie lata. Doskonały do masażu.