Trwa ładowanie...
d2a50fc

Kremy CC – regenerują i zmieniają

Kremy CC to kolejny krok rynku kosmetycznego, w którym produkt już nie tylko wygładza kolor skóry, kryje niedoskonałości, ale także pielęgnuje i zapewnia działanie anti-aging. Kobiety już poznały kosmetyki BB, które są połączeniem pielęgnujących właściwości kremu i kryjących cech fluidu.
Share
d2a50fc

Kremy CC to kolejny krok rynku kosmetycznego, w którym produkt już nie tylko wygładza kolor skóry, kryje niedoskonałości, ale także pielęgnuje i zapewnia działanie anti-aging. Kobiety już poznały kosmetyki BB, które są połączeniem pielęgnujących właściwości kremu i kryjących cech fluidu.

Kremy CC to kolejny etap, w którym oprócz maskowania mankamentów cery i nawilżenia działają one na skórę stymulująco i pobudzają regenerację. Nowy produkt firmy Eveline Cosmetics - Magical CC Cream to kosmetyk, który nie tylko zapewnia skórze luksusową pielęgnację, ale dodatkowo wprowadza do produktu pewną „kosmetyczną magię”.

Złoto i diamenty

Krem pierwotnie jest perłowo biały i widać w nim maleńkie, niewyczuwalne w dotyku ciemne, kropeczki (mikrokapsułki). Dzięki, takiej nowatorskiej formule, pierwotnie biały krem po aplikacji na skórę zamienia się w lekki, brązujący fluid, który wtapia się w cerę, nie zatyka porów i nadaje skórze śniady koloryt. Te niezwykłe właściwości produktu są możliwe dzięki nowoczesnej formule polegającej na zamknięciu naturalnych pigmentów mineralnych w mikrokapsułkach, które uwalniają się podczas aplikacji, wyrównują niedoskonałości i nadają cerze zdrowy, wypoczęty jak po lecie wygląd.

d2a50fc

Krem ma w swoim składzie 24-karatowe złoto i zmikronizowane cząsteczki prawdziwego diamentu. - Mikrokryształy diamentu zaczęły być wykorzystywane w kosmetyce ze względu na swój wpływ na białka skóry zwane sirtuinami. Enzymy te wpływają na długość życia komórek i to między innymi od ich sprawności zależy tempo starzenia się skóry. Gdy skóra jest młoda sirtuiny są bardzo aktywne i dobrze sobie radzą z ochroną przed wolnymi rodnikami oraz z regeneracją - wyjaśnia Bożena Bierzniewska, specjalista dermatolog. - Potem ich aktywność spada a równowaga między tworzeniem się nowych komórek i obumieraniem starych zostaje zaburzona. Odkrycie, że maleńkie cząsteczki diamentu mają właściwości pobudzające sirtuiny pozwoliło na wprowadzenie tych składników do receptury kremów kosmetycznych. Dzięki pobudzaniu tych enzymów krem zawierający zmikronizowany diament może wpływać na wydłużenie młodości skóry i poprawę procesów regeneracji. 24-karatowe złoto to substrat, który ma silne działanie przeciwzapalne, stymuluje syntezę
kolagenu przez co wpływa na rekonstrukcję tkanki. Złoto spowalnia wydzielanie melaniny dzięki czemu może wpływać na rozjaśnienie cery i zmniejszenie widoczności przebarwień. Złoto działa też jak pompa jonowa i jego obecność w kremie usprawnia przenikanie innych składników produktu do skóry.

Rusztowanie skóry

Kolejny substrat dodany do kremu Magical CC Cream to Matrixyl 3000™ - uznany w kosmetyce składnik, który ma potwierdzone działanie przeciwzmarszczkowe i przeciwdziałające starzeniu się skóry.

- W składzie znajdziemy też tak często spotykany w kremach anti-aging - kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy razem z kolagenem i elastyną tworzą tak zwane „rusztowanie skóry”. W kosmetyce często bywa nazywany „molekularną gąbką”, bo ze względu na swoje silne właściwości wiązania wody dba o odpowiednie nawodnienie macierzy międzykomórkowej skóry - dodaje Bożena Bierzniewska. - Dostateczna ilość kwasu hialuronowego oznacza, że skóra jest dobrze nawodniona, jędrna, sprężysta i wygląda młodo. Niedobory kwasu hialuronowego powodują suchość skóry, słabą elastyczność i szybkie powstawanie zmarszczek. Organizm potrafi uzupełniać niedobory kwasu hialuronowego, ale proces ten przebiega sprawnie tylko w młodej skórze. Starsza skóra wymaga uzupełnia tego składnika i najlepiej zawrzeć go w recepturze kremu. Kwas hialuronowy zawarty w kremie zapewnia bardzo dobre nawodnienie skóry i zaraz po aplikacji poprawi jej gładkość.

d2a50fc

Gwałtowny rozwój kosmetologii jaki nastąpił w ciągu ostatnich dziesięcioleci pokazuje jak ważne jest dbanie o skórę. Właściwy dobór produktów znacząco wpływa na opóźnienie procesów starzenia skóry. Już samo nawilżanie skóry i zapobieganie jej podrażnieniom przyczynia się do późniejszego powstawania zmarszczek. Dodatek nowoczesnych substancji czynnych powoduje, że krem może nie tylko zmniejszać skutki, ale także czynnie wpływać na procesy związane z regeneracją.

(fot. Eveline.pl)

Obecnie dobre jakościowo kremy stają się coraz tańsze, łatwo dostępne i dodatkowo zaczynają pomagać w ukryciu defektów skóry. Magical CC Cream to kolejny krok w poszukiwaniu najlepszych i najbardziej wygodnych rozwiązań pomagających utrzymać nie tylko młody, ale także ładny na co dzień wygląd skóry.

inf. prasowa

d2a50fc

Podziel się opinią

Share
d2a50fc
d2a50fc