Trwa ładowanie...

Krok po kroku pokazała, jak z mężczyzny stała się kobietą

Studentka z Ohio o pseudonimie Selgal przeszła proces zmiany płci, który udokumentowała za pomocą selfie w mediach społecznościowych. – Byłam dziewczyną w ciele chłopca. Teraz jestem sobą – napisała pod jednym ze zdjęć.
Share
Studentka z Ohio wreszcie może czuć się sobą
Studentka z Ohio wreszcie może czuć się sobąŹródło: Materiały prasowe
d2yq6ft

To dość intymny i odważny przekaz, jednak Selgal zdecydowała się upublicznić cały proces i pokazała, jak z mężczyzny stała się kobietą. Zrobiła to publikując serię selfie i wstawiając zdjęcia na portal Imgur. Dzięki fotografiom wszyscy mogą zobaczyć, jak bardzo zmieniło się ciało Selgal.
Niektórzy mogą zastanawiać się, dlaczego zdecydowała się podzielić tak intymnymi fotografiami publicznie. Zrobiła to z myślą o innych osobach, chcących tak jak ona zmienić płeć. Kobieta ma również nadzieję, że w ten sposób będzie można łatwiej zrozumieć transseksualne osoby.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kuracja hormonalna w przypadku Selgal trwała 17 miesięcy. Zanim ją rozpoczęła, musiała przyjmować tzw. blokery, hamujące wytwarzanie się hormonów męskich. Później rozpoczęła leczenie hormonalne przy pomocy estrogenu.

d2yq6ft

Żeńskie hormony były odpowiedzialne za m.in. ograniczenie rośnięcia zarostu. Miały za zadanie również zwiększyć rozmiar biustu. Kobieta chciałaby jeszcze przejść zabieg usunięcia męskich genitaliów, na który odkłada pieniądze. Operacja warta jest ok. 90 tys. dolarów.
– Nigdy nie jest za późno na zmianę. Byłam dziewczyną w ciele chłopca, a teraz jestem sobą. Szczęście istnieje naprawdę. - napisała Selgal w mediach społecznościowych.

d2yq6ft

Podziel się opinią

Share
d2yq6ft
d2yq6ft