GwiazdyKrólowa Elżbieta II spełniła marzenie nadwornej krawcowej. Sentymentalna fotografia

Królowa Elżbieta II spełniła marzenie nadwornej krawcowej. Sentymentalna fotografia

Królowa Elżbieta II spełniła marzenie nadwornej krawcowej. Sentymentalna fotografia
Źródło zdjęć: © Getty Images

28.10.2019 14:07, aktual.: 29.10.2019 23:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Angela Kelly jest nadworną krawcową królowej Elżbiety II. Jako jedyna osoba szyje i ubiera monarchinię. Jest jednak coś, czego kobieta bardzo chciała nauczyć się od królowej.

Na instagramowym koncie Windsor Royal Family została opublikowana czarno-biała fotografia, na której Angela Kelly poprawia biżuterię królowej. Do postu został dołączony obszerny opis, z którego wynika, że nadworna krawcowa marzyła, żeby władczyni nauczyła ją pięknej wymowy. "Jeśli chodzi o mówienie po angielsku, nikt nie robi tego lepiej niż sama Jej Wysokość. Kiedy jedna z jej najbliższych współpracownic wielokrotnie prosiła ją o lekcję elokucji, monarchini ostatecznie się zgodziła" - czytamy.

Angela Kelly urodzona w Liverpoolu, garderobiana Jej Królewskiej Mości przypominała w książce "The Other Side of the Coin: The Queen, The Dresser and the Wardrobe" , jak chciała lekcji elokucji od ósmego roku życia. "Słuchając i rozmawiając z Jej Wysokością, pomyślałam, jak wspaniale móc mówić tak ładnie, a po kilku miesiącach współpracy z nią, zebrałam się na odwagę, by zapytać, czy zna kogoś, kto mógłby dać mi lekcje, których tak pragnęłam" - zdradziła.

Królowa Elżbieta II zapytała Kelly, dlaczego. Twierdziła, że lekcje nie są jej potrzebne. "Pytałam wciąż i za każdym razem odmawiała… Potem przedstawiłam Jej Wysokości nowy pomysł: 'Możesz dać mi lekcje elokucji!' Królowa prawdopodobnie wyczuła, że nie zamierzam się poddać, więc poleciła mi powiedzieć jedno słowo: 'wściekły'. 'Fyer-ri-ous' - odpowiedziałam" - dodaje Kelly.

Angela Kelly, która porównała swój stosunek pracy z królową do "małżeństwa", napisała swoją najnowszą książkę z błogosławieństwem królowej. "Od tamtej pory słuchałam i starałam się mówić poprawnie - nawet dodając dziwne wyrazy, które nie istniały" - skwitowała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także