Trwa ładowanie...

Krystyna Janda: "Wzięliśmy dużą pożyczkę, żeby płacić pensję pracownikom"

Krystyna Janda jest m.in. właścicielką Teatru Polonia i Och-Teatru w Warszawie. Przez pandemię koronawirusa aktorka, aby utrzymać swoje instytucje kultury, musiała wziąć pożyczkę.

Share
Krystyna Janda wzięła pożyczkę
Krystyna Janda wzięła pożyczkęŹródło: East News, fot: East News
d1cox8p

Koronawirus uderzył w świat kultury. Z powodu pandemii instytucje były zamknięte, a aktorzy nie pracowali. "Proponujemy wam wymianę biletów na inny dowolny termin lub inny dowolny spektakl w tej samej strefie biletowej do końca 2020 roku. Zostańmy chwilowo w domach, ale nie rezygnujmy z teatru" - napisała Krystyna Janda w specjalnym oświadczeniu wydanym w marcu. Jak się okazało, taka forma nie pomogła, a teatry znalazły się w nieciekawej sytuacji finansowej.

Krystyna Janda: "Boję bankructwa"

W programie TVN "Uwaga koronawirus" Krystyna Janda opowiedziała o tym, jak mocno trwająca pandemia wpłynęła na kondycję finansową teatrów. – Boję się bankructwa. Boję się jak wszystkie teatry, dlatego ruszyliśmy m.in. jako jedno z trzech, czterech miejsc w Warszawie w tej chwili – wyznała.

d1cox8p


– Wzięliśmy dość dużą pożyczkę, żeby płacić pensję naszym pracownikom. Wielu aktorów przez nas starało się o postojowe. Przez trzy miesiące zajmowaliśmy się głównie papierami – dodała.

Artystka podkreśliła również, że gdy zaczęły się próby i mają przed sobą perspektywę premiery, "psychicznie wrócili do normy".

Źródło: TVN

Barbara Kurdej-Szatan o tym jak radzi sobie z negatywnymi komentarzami w sieci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1cox8p

Podziel się opinią

Share
d1cox8p
d1cox8p
Strona Główna WP