Krzewy ozdobne wieloletnie. Są idealne na taras i balkon

Krzewy kwitnące wieloletnie najlepsze na balkon
Krzewy kwitnące wieloletnie najlepsze na balkon

19.06.2020 13:03, aktual.: 01.03.2022 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hiszpania, Grecja, Włochy czy Francja. W każdym z tych państw zachwycamy się bogato zdobionymi balkonami. Bujna roślinność nadaje im charakteru i romantyzmu. Oto najlepsze krzewy ozdobne wieloletnie, które dodadzą twojemu balkonowi uroku.

Balkon i taras to wyjątkowe miejsca. Szczególnie jeśli mieszkamy w mieście. Piękne i obficie kwitnące krzewy ozdobne wieloletnie dodadzą im charakteru i zwiększą poczucie kontaktu z naturą. Oto najpiękniej kwitnące krzewy idealne na balkon i taras.

Krzewy ozdobne wieloletnie. Hortensja

Najmodniejszymi krzewami w ostatnich latach są na hortensje. W stylowych donicach pasują zarówno na zdobienie balkonowego stołu, jak i przestrzeni. Hortensja nie jest trudna w utrzymaniu. Wystarczy pamiętać o posadzeniu krzewu w masywnej donicy i wypełnieniu jej żyzną, próchniczą, wilgotną i lekko kwaśną ziemią. Ze względu na to, że hortensje preferują cień, warto znaleźć dla nich słabo nasłonecznioną przestrzeń, dlatego nie na każdym balkonie się sprawdzą. Podlewaj je często, ale umiarkowanie.

Hortensje są idealne na balkon
Hortensje są idealne na balkon

Krzewy ozdobne wieloletnie. Budleja

Budleja dorasta nawet do 3 metrów wysokości. Jest pięknym krzewem ozdobnym, który kwitnie przez całe lato i przyciąga motyle. Nie sposób przejść obok jej intensywnego zapachu obojętnie. Jest lepszym wyborem na słoneczne przestrzenie niż hortensja, ale podobnie jak ona, preferuje żyzne gleby.

Budleja jest idealna na balkon i taras
Budleja jest idealna na balkon i taras

Krzewy ozdobne wieloletnie. Krzewuszka Weigela

To najłatwiejszy w uprawie i rozmnażaniu krzew ozdobny. Wygląda efektywnie i kwitnie na różowo bądź czerwono przez całe lato. Lubi gleby żyzne i nasłonecznione przestrzenie.

Weigela to kolejny krzew, który sprawdzi się na balkonie
Weigela to kolejny krzew, który sprawdzi się na balkonie
Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)