GwiazdyKrzysztof Herdzin z zaprzyjaźnionymi muzykami wydaje nową płytę "Jesteś światłem"

Krzysztof Herdzin z zaprzyjaźnionymi muzykami wydaje nową płytę "Jesteś światłem"

Krzysztof Herdzin z zaprzyjaźnionymi muzykami wydaje nową płytę "Jesteś światłem"
Źródło zdjęć: © materiały prasowe

29.01.2013 12:03, aktual.: 29.01.2013 12:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Muzyka na tej płycie wymyka się szufladkom. Łatwiej napisać czym ta płyta nie jest: jazzem, popem, poezją śpiewaną czy komercyjną rozrywką, bo jest czymś dokładnie pomiędzy: ulotnym, wymykającym się prostym opisom i schematom, a jednocześnie naturalnym, szlachetnym, zapadającym w serce. Jerzy Szczerbakow, RadioJAZZ.FM.

Muzyka na tej płycie wymyka się szufladkom. Łatwiej napisać czym ta płyta nie jest: jazzem, popem, poezją śpiewaną czy komercyjną rozrywką, bo jest czymś dokładnie pomiędzy: ulotnym, wymykającym się prostym opisom i schematom, a jednocześnie naturalnym, szlachetnym, zapadającym w serce.
Jerzy Szczerbakow, RadioJAZZ.FM.

"Jesteś światłem" to już dwunasta autorska płyta Krzysztofa Herdzina. Po raz kolejny artysta zaskakuje nas innym podejściem do swojej twórczości. Były już płyty jazzowe w trio, Chopin rozpisany na jazzowy kwintet a la Jazz Messengers czy muzyka współczesna (SYMPHONICUM - nominowana do Fryderyka obok Pendereckiego i Kilara).

Tym razem mamy do czynienia z piosenkami. Wszystkie skomponowane przez lidera do lirycznych, pięknych wierszy K. I. Gałczyńskiego i K. Przerwy - Tetmajera, zaśpiewane przez Jego przyjaciół: Annę Marię Jopek, Dorotę Miśkiewicz i Grzegorza Turnaua. To nie są "zwyczajne" piosenki, jakie możemy usłyszeć w radio. To rozbudowane opowieści, działające na wyobraźnię narracje, pełne improwizacji fortepianu, eterycznych klimatów bądź intensywnych rytmów, z ambientowymi strukturami generowanymi przez syntezatory i mnóstwem instrumentów dętych obsługiwanych przez samego lidera.

Cała płyta jest zamkniętą, zwartą historią o czystej miłości, opowiadanej językiem naszych najwybitniejszych poetów. Muzyka i słowo związane są ze sobą w pełnej symbiozie, to "poetycki śpiew" pozostający mocno osadzony w jazzowo - filmowym kontekście.

Premierowy koncert promujący płytę "Jesteś światłem" odbędzie się 10 lutego 2013 r, o godzinie 20.00, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie.

Płyta będzie dostępna w sprzedaży od 12 stycznia 2013 roku.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także