Trwa ładowanie...
dqp3t4u

Krzysztof Penderecki nie żyje. Osierocił trójkę dzieci

29 marca zmarł Krzysztof Penderecki. Wybitny kompozytor był profesorem i rektorem Akademii Muzycznej w Krakowie. Artysta miał trójkę dzieci - Beatę, Łukasza i Dominikę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Penderecki i jego żona Elżbieta
Krzysztof Penderecki i jego żona Elżbieta (ONS.pl)
dqp3t4u

Krzysztof Penderecki zmarł w niedzielę nad ranem w wieku 86 lat. Utwory muzyczne artysty często były wykorzystywane w największych dziełach filmowych. Utwory Krzysztofa Pendereckiego znalazły się w takich filmach jak "Egzorcysta" Williama Friedkina, "Lśnienie" Stanleya Kubricka, "Dzikość serca" Davida Lyncha, "Ludzkie dzieci" Alfonso Cuaróna, "Katyń" Andrzeja Wajdy oraz "Wyspa tajemnic" Martina Scorsese.

Krzysztof Penderecki osierocił trójkę dzieci

Prywatnie kompozytor prowadził szczęśliwe życie. Miał dwie córki i syna. Beatę - z pierwszego małżeństwa z Barbarą Penderecką, oraz Łukasza i Dominikę z drugiego małżeństwa z Elżbietą Penderecką.

dqp3t4u

Między Krzysztofem Pendereckim a jego drugą żoną było 13 lat różnicy. Co ciekawe artysta poznał ją, gdy miała 16 lat. "Ja miałam 16 lat i nie wykazywałam żadnego zainteresowania. Przysłał kosz, ale nie zostawił wizytówki. Domyślałam się, od kogo były i chciałam je wyrzucić" - wspomniała kilka lat temu w rozmowie z magazynem "Twój Styl".

Jednak z czasem młoda kobieta przekonała się do kompozytora i para postanowiła wziąć ślub. Pomysł nie spodobał się rodzicom Elżbiety, którzy uważali, że rozwodnik Krzysztof Penderecki nie jest odpowiednim kandydatem na jej męża.

"Rodzice martwili się, że różnica wieku była tak duża. Nie mogli się pogodzić z faktem, że chciałam rzucić studia. Ale mąż miał zostać profesorem w Essen, dostał paszport. Powiedział, że beze mnie nie wyjedzie. I wtedy podjęliśmy trudną dla mnie decyzję" - wspomniała.

Wyjazd pokrzyżował plany zawodowe Elżbiety Pendereckiej. "Chciałam dostać się na fizykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. A potem studiować na Sorbonie. Wszystko chciał sfinansować wuj, który mieszkał w Argentynie" - przyznała.

dqp3t4u

Z czasem przyszły na świat ich dzieci. Łukasz, który ukończył cztery kierunki studiów: medycynę, psychologię, zarządzanie i polonistykę oraz Dominika, która ukończyła filologię włoską.

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqp3t4u

Podziel się opinią

Share

dqp3t4u

dqp3t4u