Blisko ludziKsiądz Franciszek Głód poucza rodziców. Uważa, że jedno dziecko to za mało

Ksiądz Franciszek Głód poucza rodziców. Uważa, że jedno dziecko to za mało

Ksiądz Franciszek Głód poucza rodziców. Uważa, że jedno dziecko to za mało
Źródło zdjęć: © WP.PL
Karolina Błaszkiewicz

21.06.2018 11:39

Wpisy ks. Franciszka Głoda na Twitterze budzą skrajne reakcje. Głównie dlatego, że duchowny prawi morały na tematy, które bezpośrednio go nie dotyczą. Teraz krytykuje za posiadanie jednego dziecka.

Ks. Głód przedstawia się na Twitterze jako "katolicki ksiądz, prof. zwyczajny teologii pastoralnej, doktor filozofii chrześcijańskiej w zakresie psychologii". Nie wiadomo, czy właśnie z tego powodu jest aktywny na Twitterze, ale właściwie co chwila dzieli się jakąś refleksją.

Jak brzmi ostatnia? "Prawdą jest, że Kościół cieszy się, jeśli jest więcej dzieci w rodzinie, smuci się natomiast, jeśli z wyrachowania i egoizmu, rodzice skazują dziecko na jedynactwo" – napisał ks. Franciszek. Internauci postanowili mu dosadnie odpowiedzieć.

W komentarzach padło pytanie, co z rodzicami, którzy nie mogą mieć kolejnego dziecka, ale nie tylko. "A co jeśli niektóre matki w ogóle nie czują instynktu macierzyńskiego?", "Jak dobrze posłuchać rad praktyka", "Niektórzy księża nie są wyrachowanym egoistami i mają dzieci" – to kilka z odpowiedzi.

Nie pierwszy raz ks. Głód wsadził kij w mrowisko. Niedawno stwierdził, żeżony powinny wręcz usługiwać mężom i stawiać ich potrzeby ponad swoje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1320)
Zobacz także