Blisko ludziKsiądz Głód na fali. Kolejne „rewelacyjne” porady małżeńskie, tylko dla kobiet

Ksiądz Głód na fali. Kolejne „rewelacyjne” porady małżeńskie, tylko dla kobiet

Ksiądz Głód na fali. Kolejne „rewelacyjne” porady małżeńskie, tylko dla kobiet
Ewa Podleśna-Ślusarczyk

10.05.2018 11:19, aktual.: 01.03.2022 13:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O księdzu Głodzie jest dziś głośno za sprawą jego nieustającej aktywności w mediach społecznościowych. Właśnie podzielił się kolejną porcją wskazówek i porad rodem ze średniowiecza.

Masz jakiekolwiek wątpliwości, czy twoje małżeństwo funkcjonuje prawidłowo? Nie wiesz, jak umiejętnie dbać o dobro małżonka? Nie martw się, według księdza Franciszka wystarczy, by kobieta zachowywała się w określony sposób i wszystko zacznie funkcjonować. Franciszek Głódź to katolicki ksiądz, prof. zwyczajny teologii pastoralnej oraz doktor filozofii chrześcijańskiej w zakresie psychologii. To czyni go prawdziwym znawcą natury kobiecej i relacji damsko-męskich. Tym razem zabłysnął radą dla pań pozostających w związku małżeńskim - jak mają zachować się wobec swojego partnera, by być dla niego oparciem. Kobieta bowiem musi być przede wszystkim… cierpliwa. Dla kogo? Dla swojego męża i pana domu.

Pisaliśmy już o kontrowersyjnych wypowiedziach księdza Franciszka i choć widzimy, że zaczyna tonować swoje przemyślenia, nie zmienia to faktu, że nadal chce być terapeutą polskich kobiet. Tym razem chce wzbudzić w nich niezwykle cenną umiejętność bycia cierpliwą, bo to w końcu jedna z najważniejszych cnót.

"Należy pamiętać, że zazwyczaj kobiety mają większą intuicję niż mężczyźni. Szybciej potrafią wnikać w przeżycia drugiego człowieka, dlatego kobieta musi wykazać dużo cierpliwości, by mężczyzna otworzył przed nią swoje wnętrze, zwłaszcza gdy jest introwertykiem".

Mężczyzna nie musi oczywiście wykazać się cierpliwością wobec ukochanej, nie ma także potrzeby, by starał się ją zrozumieć. To przecież zadanie tylko dla pań, bo to one mają intuicję, która pozwala im wykonać tak karkołomne zadanie. Muszą także pamiętać, by nie tolerować lenistwa, rozrzutności i egoizmu, co może dać z kolei oręż kobietom, by gonić swoich chłopów do ciężkiej pracy. W końcu mają przynosić pieniądze, by ich małżonka mogła w spokoju wychowywać potomstwo i dbać o porządek.

Czym jeszcze zabłyśnie niezrażony krytyką ksiądz Głód?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (48)