GwiazdyKsiążę Henrik odmówił pochowania go w grobie z królową Małgorzatą. Powód jest absurdalny

Książę Henrik odmówił pochowania go w grobie z królową Małgorzatą. Powód jest absurdalny

Książę Henrik odmówił pochowania go w grobie z królową Małgorzatą. Powód jest absurdalny
Źródło zdjęć: © Getty Images
Paulina Brzozowska

04.08.2017 15:38, aktual.: 04.08.2017 17:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Książę Henrik nie należy do ulubieńców opinii publicznej. Poddani za nim nie przepadają, a ostatnie wyznanie księcia wcale nie poprawi jego sytuacji. W rozmowie z francuską prasą monarcha stwierdził, że nie chce być pochowany ze swoją żoną. A wszystko dlatego, że nikt nie nazwał go jeszcze królem.

Książę Henrik jest mężem duńskiej królowej Małgorzaty. W momencie, kiedy jego małżonka odziedziczyła tron i zyskała nowy tytuł, on pozostał "tylko" księciem. I to ewidentnie ubodło jego ego. W rozmowie z "Le Figaro" przyznał bowiem, że padł ofiarą dyskryminacji płciowej. "Jestem zły, że w Danii, która uznawana jest za ostoję tolerancji i równości płci, mąż wciąż jest warty mniej od swojej żony" – czytamy w jednym z wywiadów z monarchą.

Obraz
© Getty Images

Specjalista do spraw komunikacji duńskiej rodziny królewskiej potwierdza stanowisko księcia w tej kwestii. - Nie jest sekretem, że książę od wielu lat nie jest zadowolony z roli, jaką pełni na dworze i ze swojego tytułu" – mówi w rozmowie z duńskim tabloidem "BT".

Z powodu tego, że nikt nie nazywa Henrika królem, postanowił on, że po śmierci nie spocznie obok żony w ich wspólnym sarkofagu, przygotowanym w katedrze Roskilde. Decyzja ma być naturalnym wynikiem tego, że książę nie czuje się traktowany na równi ze swoją współmałżonką. I oczywiście tego, że nie dostał tytułu i roli, jakiej oczekiwał w momencie wstępowania na tron.

Królowa Małgorzata objęła władzę niemal 45 lat temu. Jak widać książę doskonale wie, jak chować urazę!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także