Trwa ładowanie...
d4d61br

Książki takie jak „50 twarzy Greya” - propozycje lektury

Fani serii książek autorstwa E.L. James z pewnością czują pewien niedosyt po zakończeniu lektury. Ci natomiast, którym „50 twarzy Greya” nie przypadło do gustu, być może poszukują historii podobnych. Oto kilka propozycji powieści erotycznych w stylu historii Greya.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"50 twarzy Greya" to tylko jedna ze wciągających powieści erotycznych
"50 twarzy Greya" to tylko jedna ze wciągających powieści erotycznych (Materiał prasowy)
d4d61br

„50 twarzy Greya” - cechy charakterystyczne

Trylogia o namiętnej relacji Anastasii Steele i Christiana Greya oparta jest na popularnym w erotykach schemacie. O ile bohaterki mogą być kobietami wyzwolonymi lub cichymi myszkami, męscy bohaterowie to targani demonami przeszłości dominatorzy i dranie.

Para spotyka się przypadkiem i od początku, mimo dzielących ich różnic, czuje silne wzajemne przyciąganie. Relacja zbudowana jest głównie na wyznawaniu sprzecznych poglądów, które łagodzone są podczas miłosnych uniesień wspólnym pragnieniem. Amerykańska literatura erotyczna w stylu „50 twarzy Greya” cechuje się również częstymi odniesieniami do praktyk sadystycznych i relacji zbudowanej na uzależnieniu jednego partnera od drugiego.

d4d61br

Miliarder Gideon Cross, czyli „50 twarzy Greya” 2?

Książką łudząco podobną do „50 twarzy Greya” pod względem przedstawienia bohaterów i fabuły jest seria „Crossfire”, z której pierwszą częścią jest „Dotyk Crossa” autorstwa Sylvii Day. Główne postaci cyklu to wspomniany przedsiębiorca z milionami na koncie, Gideon Cross oraz młoda specjalistka od reklamy, Eva Tramell.

Obydwoje mierzą się z demonami przeszłości. Lekarstwem na drzemiące w nich traumatyczne wspomnienia jest gorący romans, który początkowo jest jedynie kontaktem cielesnym. Wkrótce jednak przeradza się w głębsze uczucie, które niejednokrotnie staje w obliczu ciężkich prób.

Szukach książek podobnych do "50 twarzy Greya"? Sprawdź aktualne oferty na WP radarOkazji.

Demony przeszłości jak w „50 twarzach Greya”

Motyw trudnej przeszłości i traumatycznych przeżyć pojawia się w powieściach erotycznych bardzo często. Do złe wspomnienia są przyczyną niezdolności do bezwarunkowej miłości i budowania zdrowego związku.

d4d61br

Taki motyw znaleźć można właśnie w „50 twarzach Greya”, ale nie tylko. Inną książką podejmującymi ten temat jest między innymi „Bracia Slater. Dominic” autorstwa L.A. Casey. Tym razem jednak wydarzenia minionych lat dotykają główną bohaterkę, która w przeszłości straciła bliskich i zamknęła się w sobie. Bronagh Murphy, bo niej mowa, unika ludzi, nie ma przyjaciół, nie umawia się na randki. Pewnego dnia spotyka jednak na swojej drodze Dominica Slatera, który w przeciwieństwie do niej uwielbia być w centrum uwagi. Jest też typem człowieka, który zdobywa to, co chce, a jego atrybutem jest siła.

Bezwzględny dominator o 50 twarzach jak Christian Grey

„Ladies Man” to powieść erotyczna Katy Evans. Książka została odebrana pozytywnie zarówno przez czytelników, jak i krytyków. Uznano ją nawet za najbardziej zmysłową historię napisaną przez autorkę.

„Ladies Man” i „50 twarzy Greya” łączy charakter głównego bohatera. Tahoe Roth jest bowiem człowiekiem, który nie zna sprzeciwu. Jeśli posiada nad kimś władzę, to jest to władza absolutna. W jego mentalność seks stanowi ukojenie bólu i niejednokrotnie staje się rozwiązaniem dręczących go problemów. Sytuacja zmienia się, gdy Tahoe poznaje Ginę Saint, piękną i młodą podwładną, z którą nawiązuje biurowy romans. Relacja działa według zasad narzuconych przez Tahoe, ale nie jest powiedziane, że nie wymknie się spoza wyznaczonych ram.

d4d61br

Ciemniejsza strona jak w drugiej części „50 twarzach Greya”

Kolejna propozycja odbiega od cech typowych dla książek w stylu „50 twarzy Greya”, choć nie brakuje w niej jednak pikanterii. Chodzi o „Grę małżeńską” autorstwa C.D. Reiss.

Historia dotyczy małżeństwa, które chyli się ku upadkowi. Jedyne czego chce Diana to rychły rozwód i pakiet kontrolny we wspólnie prowadzonej firmie. Jak się okazuje, żądania Adama, jej męża, są zupełnie inne. Na jego prośbę para wyjeżdża w ustronne miejsce, do niewielkiego domku, gdzie mężczyzna ujawnia żonie swoją prawdziwą naturę dominatora. Diana według umowy poddaje się mu bez sprzeciwu, aby w zamian otrzymać to, czego chce w sądzie. Być może jednak czas spędzony we dwoje zmieni wszystko.

d4d61br

Podziel się opinią

Share

d4d61br

d4d61br