Blisko ludziKsiężniczka Anna na rozdanie nagród pojechała metrem. I to za darmo!

Księżniczka Anna na rozdanie nagród pojechała metrem. I to za darmo!

Księżniczka Anna na rozdanie nagród pojechała metrem. I to za darmo!
Aleksandra Kisiel

01.03.2020 10:35, aktual.: 05.03.2020 15:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Księżniczka Anna, w przeciwieństwie do młodszych członków rodziny królewskiej, nie ma problemu z wykonywaniem swoich obowiązków. 69-latka często wręcza nagrody w imieniu swojej matki. A na liczne zgromadzenia podróżuje tak, jak jej najwygodniej. Czasem oznacza to metro.

Księżniczka Anna jest najbardziej enigmatyczną członkinią rodziny królewskiej. Wiemy o niej tyle, ile opowiedzieli producenci serialu "The Crown" i brytyjskie tabloidy. A te ostatnie zdają się wyjątkowo lubić córkę królowej Elżbiety.

Księżniczka na pokładzie

"The Mail on Sunday" donosi, że podczas londyńskiego tygodnia mody księżniczka Anna pojechała metrem na ceremonię wręczenia nagród dla brytyjskich projektantów. "Wskoczyła w metro na stacji Green Park, niedaleko swojej oficjalnej rezydencji w St James Palace, i po 15 minutach wysiadła przy katedrze St Paul’s, skąd udała się na imprezę będącą częścią londyńskiego tygodnia mody" – pisze dziennikarz brytyjskiego tabloidu.

Jak donosi gazeta, księżniczka przeszła przez bramki z towarzyszącą jej inną, starszą kobietą i ochroną. Nikt nie zauważył, że na stacji metra pojawiła się arystokratka. Księżniczka Anna, która ma już 69 lat, zgodnie z londyńskimi przepisami może za darmo podróżować komunikacją miejską. To prawo przysługuje wszystkim mieszkańcom miasta, którzy ukończyli 65 lat.

Następnie młodsza siostra księcia Karola wygłosiła przemówienie i wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu na najlepszy brytyjski dizajn, które co roku przyznawane są przez królową Elżbietę. Jednak od paru lat w imieniu panującej monarchini występuje jej córka, która nie narzeka na obowiązki wynikające z posiadanego przez nią statusu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)