ycipk-1lui6d

Kształty paznokci: krótki przewodnik po najmodniejszych trendach

Moda na manikiur zmienia się nieustannie. Doszło do tego, że trendy są absolutnie wszystkie kształty paznokci: owalne, okrągłe, migdałki, trumienki czy szpice. Ale czym się różnią i jak dobrać kształt płytki do dłoni, aby wyglądały najbardziej korzystnie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za zły stan paznokci odpowiada nieodpowiednia pielęgnacja
Za zły stan paznokci odpowiada nieodpowiednia pielęgnacja (Shutterstock.com)
ycipk-1lui6d

W zależności od tego, jak opiłujesz płytkę i jaką długość jej nadasz, ręce mogą zostać wysmuklone, wyszczuplone, a palce będą wydawały się dłuższe. Oczywiście kwestie estetyczne to nie wszystko. Liczy się też wygoda czy wykonywany zawód.

OKRĄGŁE

ycipk-1lui6d

Są cztery podstawowe kształty paznokci: okrągły, owalny, kwadratowy i spiczasty. Ten pierwszy doskonale sprawdzi się, jeśli masz małe dziecko, wykonujesz dużo prac manualnych, czy też służbowy dress code wymaga, żeby twój manikiur był minimalistyczny. To również najlepsze rozwiązanie, jeśli musisz paznokciom dać odpocząć po miesiącach stosowania lakierów hybrydowych, lub wtedy, gdy twoja płytka jest miękka, rozdwajająca się. Najlepiej wygląda, gdy paznokieć kończy się równo z opuszką palca.

OWALNE

To najbardziej uniwersalny kształt. Doskonale wygląda bez względu na długość. Optycznie wysmukla dłonie i jest estetyczny nawet, gdy przedłużasz paznokcie żelem czy akrylem.

ycipk-1lui6d

KWADRATOWE

To bardzo popularny kształt. Szczególnie uwielbiają go influencerki. Jednak trzeba pamiętać, że wymaga długiej i dość wąskiej płytki. Na paznokciach, które są krótkie i szerokie nie będzie wyglądać dobrze. Ponadto wymaga regularnej pielęgnacji i piłowania – kwadratowe boki łatwo się kruszą, a dłonie szybko wyglądają na zaniedbane.
Zdecydowanie wygodniejszą w utrzymaniu alternatywą są kwadraty z zaokrąglonymi bokami. Przede wszystkim, trudniej je uszkodzić. Dłużej wyglądają estetycznie i nie wymagają utwardzania płytki żelem.

SPICZASTE

ycipk-1lui6d

Chyba najbardziej kobiecy kształt to ten przypominający migdał. Mogą być bardzo ostro zakończone lub bardziej okrągłe, a im dłuższe, tym bardziej wyszczuplają dłoń. Świetnie wyglądają z delikatnymi zdobieniami, ale pamiętaj, że migdałki bardzo przykuwają uwagę. Jak w przypadku kwadratów, tak i tu najlepiej jest utwardzić paznokcie, aby łatwiej je opiłować i nadać optymalny kształt.
Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, codziennie dbaj o dłonie. Zaprzyjaźnij się z kremem do rąk i oliwką do skórek. Tę ostatnią trzymaj przy łóżku i nakładaj każdego wieczora, aby mieć gładkie i piękne dłonie.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1lui6d

ycipk-1lui6d
ycipk-1lui6d