Trwa ładowanie...
d38vgj7

Dress code dla dłoni i paznokci. Elegancki manikiur bez tandety

Pomimo mody na ozdobne paznokcie nadal największą popularnością cieszą się dłonie o naturalnym wyglądzie. Przygotowaliśmy reguły paznokciowej etykiety i akcesoria do pielęgnacji dla eleganckich kobiet, które cenią prostotę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety
Zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety (Shutterstock.com)
d38vgj7

Manikiur dla damy

Eleganckie dłonie nie są ozdobione jaskrawym kolorem lub wzorkami, zawsze są zdrowe, czyste i równe. Przede wszystkim powinny każdego dnia wyglądać tak, jakby dopiero co zajmowała się nimi profesjonalna manikiurzystka. W tym celu niezbędne jest regularne nawilżanie dłoni odpowiednim kremem, staranne przycinanie i piłowanie krawędzi płytki paznokcia oraz ewentualnie zabiegi upiększające. Z tymi ostatnimi warto jednak postępować rozważnie, bo tak jak w eleganckim ubiorze do pracy lub na oficjalne spotkania, istnieją tu reguły, do których należy się stosować. Idealne paznokcie są naturalne lub naturalność bardzo dobrze imitują, a w tym celu pomocne są odpowiednie akcesoria.

Jaki kształt paznokci jest elegancki?

Płytka paznokcia w eleganckiej wersji powinna być łagodnie zaokrąglona. Zarówno prostokątne cięcie, jak i ostry szpic będą niestosowne. Jeśli płytka sięga dalej niż opuszka palca, nie powinna być dłuższa niż kilka milimetrów, a najlepiej, aby paznokcie były z nią zrównane.

d38vgj7
123RF
Podziel się

Odpowiednie kolory w eleganckim manikiurze

Bezpieczna i stosowna gama kolorów paznokci to naturalne kolory, które możemy zmodyfikować tylko o kilka tonów w porównaniu do naturalnego koloru paznokci i skóry. Klasyczny, francuski manikiur to dobry nawyk. Jeśli nie możemy się pochwalić ładnymi dłońmi i paznokciami, możemy je pomalować trwałym, delikatnie połyskującym lakierem w kolorze eleganckiego różu lub odcieni nude dopasowanych do karnacji.

d38vgj7

W pewnych sytuacjach warto wprowadzić urozmaicenie. Przykładem są przyjęcia okolicznościowe lub bale karnawałowe, kiedy wyrazisty manikiur jest mile widziany. Tu można dopasować subtelny wzór do stylu i koloru kreacji lub postawić na jeden z klasycznych odcieni superkobiecej czerwieni. Źródłem inspiracji dla eleganckich paznokci jest gama delikatnych czerwieni np. w odcieniu koralowym.

Oraz kobiecych odcieni koloru różowego:

d38vgj7
Shutterstock.com
Podziel się

W mniej formalnych sytuacjach możemy postawić na takie kolory jak w formalnym ubiorze. Dobry trop to kolor paznokci nieco jaśniejszy lub ciemniejszy od stroju. Elegancka, ale nowoczesna kobieta może zaryzykować z delikatnymi odcieniami szarości, jednak ostateczna decyzja powinna uwzględniać okazję oraz miejsce, w które się wybieramy.

Czy wzorzyste paznokcie to gafa?

W sytuacjach ściśle regulowanych zasadami zachowania i ubioru oraz w pewnych zawodach dopuszcza się tylko naturalne paznokcie. Nie każdy postrzega to jako niestosowne, ale np. zawody związane z gastronomią, a w szczególności kelnerki, nie powinny malować paznokci lakierem innym niż transparentny, bladoróżowy lub cielisty.

d38vgj7
Fotolia
Podziel się

Podziel się opinią

Share

d38vgj7

d38vgj7
d38vgj7