Trwa ładowanie...
dcdmqvj
Łączą pomimo podziałów. Kim są organizatorki Marszu Godności?

Łączą pomimo podziałów. Kim są organizatorki Marszu Godności?

Marta Dyks i Marta Habior były gośćmi #dziejesienazywo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dcdmqvj

Marsz Godności nie ma charakteru politycznego. Jest wydarzeniem, podczas którego zarówno zwykłe kobiety, jak i gwiazdy, stają ramię w ramię, by wspólnie protestować przeciwko dyskryminacji kobiet oraz odbieraniu im praw do decydowania o swoim ciele i sumieniu. Z dwiema z inicjatorek protestu, Martą Dyks i Martą Habior, rozmawiała w #dziejesienazywo Małgorzata Leitner.

- Jesteśmy grupą zupełnie zwykłych kobiet, które uznały, że muszą wreszcie coś zrobić. Nie stoją za nami żadni politycy. Nie jesteśmy członkami organizacji feministycznych. Uznałyśmy, że możemy wykorzystać naszą energię i potencjał, by pokusić się o organizację marszu. Jesteśmy zupełnie spontanicznie sformułowanym sztabem dziewczyn, które postanowiły zrobić coś dla ważnej sprawy i dla tych kobiet, które czasami nie mają nawet szansy mówić głośno, że chciałyby protestować - mówiły założycielki idei marszu.

Wszystko zaczęło się od jednego wpisu na facebooku. Marta Habior zapytała, kiedy organizujemy marsz wkurzonych kobiet. Niemal natychmiast odezwała się do niej modelka, Marta Dysk, a po niej kolejni chętni. Tak powstała grupa osób, która w sobotę 18 czerwca przemaszerowała ulicami Warszawy.

dcdmqvj

Podziel się opinią

Share

dcdmqvj

dcdmqvj