ModaLakierowany portfel z czerwonej skóry – przegląd inspiracji

Lakierowany portfel z czerwonej skóry – przegląd inspiracji

Lakierowany portfel z czerwonej skóry – przegląd inspiracji
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock
01.02.2018 10:20, aktualizacja: 01.02.2018 11:29

Portfel to doskonały pomysł na prezent. Jeśli ma intensywnie czerwony kolor i piękny połysk – cały strój od razu nabiera wyrazu. Prawdziwe lamborghini wśród portfeli. Przedstawiamy najładniejsze czerwone modele.

Czerwona skóra i lakier – najładniejsze

Wyobraź sobie, że siedzisz w eleganckiej kawiarni w pięknej stylizacji. Masz na sobie szpilki, małą czarną lub sukienkę w kwiaty. Zdobi cię piękna biżuteria i staranny makijaż. Cały efekt może popsuć stary i brzydki portfel, który wyciągniesz z torebki, aby zapłacić za latte... Jeśli jednak wyjmiesz z modnej, kolorowej torebki piękny portfel w kolorze głębokiej czerwieni – doskonały efekt będzie murowany.

Portfel to jeden z najważniejszych przedmiotów, jaki ze sobą nosimy. Istotne, aby był solidny i estetyczny. Dobrze też, jeśli jest dobrze widoczny. Zwłaszcza jeśli zdarza nam się, że na chwilę przed wyjściem na spotkanie gorączkowo zastanawiamy się, gdzie też go zapodziałyśmy. W takiej sytuacji modny, kolorowy portfel będzie dobrym rozwiązaniem i dodatkiem, który może odmienić całą stylizację. Z drugiej strony cały czas warto mieć go na oku, aby nie przykuł zanadto uwagi osób postronnych.

Portfele w intensywnych kolorach — najciekawsze modele

Kolorowy portfel to ważny akcent w stylizacji i prawdziwy bohater damskiej torebki. Dobrze, jeśli możemy go szybko zlokalizować i łatwo nie tracimy go z oczu. Portfel często omijamy przy doborze akcesoriów. Warto jednak wykorzystać go po to, aby dopełnić całości stroju. Kolorowy portfel to zabawa modą i szykowny gadżet. Wybraliśmy dla was kilka ciekawych modeli w różnych stylach.

Przy doborze portfela kierujemy się w szczególności względami praktycznymi jak: rozmiar, pojemność, liczba przegródek i ich dopasowanie do naszych potrzeb. Nosimy w portfelu najczęściej kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt drobiazgów jak karty, banknoty, monety, paragony i inne niezwykle ważne rzeczy o bardzo małych rozmiarach. Nierzadko portfel to też miejsce, gdzie trzymamy zdjęcia bliskich osób. Dla wszystkich drobiazgów powinno znaleźć się odpowiednie miejsce.

Obraz
© iStock.com | iStock

Czerwony symbol luksusu – najmodniejsze portfele

Nastolatek w wytartych jeansach niekoniecznie musi mieć skórzany model, a regulując rachunek za służbowe spotkanie w kawiarni lub restauracji, nie wypada posługiwać się młodzieżowym modelem z kucykami. Wbrew pozorom często pokazujemy portfel i warto pamiętać o jego regularnej wymianie. Tymczasem na naszej liście pilnych zakupów portfel jest przeważnie ignorowany i odkładamy jego zakup na później.

Kiedy kupujemy portfel, najczęściej przytłacza nas wybór wzorów i kolorów. W takiej sytuacji warto pamiętać, jak ważne jest, aby portfel był solidny i dobrze wykonany. Wiele niedrogich modeli powstaje z tworzywa sztucznego lub tkaniny, z kolei te z wyższej półki są ze skóry naturalnej. Kupując portfel, sprawdzamy, czy zamknięcie działa i zbyt łatwo się nie odpina, bo wtedy istnieje ryzyko, że coś zgubimy.

Obraz
© iStock.com | iStock

Patrzymy także na to, czy szwy są równe i w takim samym odstępie od krawędzi portfela w każdym miejscu. Idealny kolorowy portfel powinien też być zszyty solidną nitką, bo korzystamy z niego najczęściej wiele razy dziennie, przez co musi wytrzymać wiele "szarpnięć". Jeśli upatrzony portfel jest zamykany na suwak, zasuńmy go kilkakrotnie przed zakupem, aby sprawdzić działanie i trwałość.

Portfel to nie tylko stylowy dodatek, ale i wyznacznik prestiżu oraz pozycji. Możesz mieć na sobie najdroższy i najbardziej efektowny strój, ale to akcesoria dopełniają całości. Często nie przywiązujemy wagi do stylu akcesoriów i dodatków, które są ukryte. To błąd, bo czerwony i elegancki portfel dobrej marki pokazuje, że dbamy o każdy szczegół.

Obraz
© iStock.com | iStock