UrodaLekcja korygowania

Lekcja korygowania

Lekcja korygowania
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
15.09.2009 13:21, aktualizacja: 29.05.2010 14:02

Korektor nakładaj na wcześniej rozprowadzony podkład. Dopiero po nałożeniu fluidu będziesz mogła ocenić, jaki defekt będzie wymagał korekty dodatkową warstwą korygującego kosmetyku.

Korektor nakładaj na wcześniej rozprowadzony podkład. Dopiero po nałożeniu fluidu będziesz mogła ocenić, jaki defekt będzie wymagał korekty dodatkową warstwą korygującego kosmetyku.

Kolor dobrze dobrany
Korektory występują w wielu odcieniach beżu, ale i w dość nietypowych barwach. Spotkać możemy korygujące kosmetyki w kolorze zieleni, żółci i różu. Jak je stosować i który wybrać dla siebie?

Beżowy
Jest uniwersalny. Może być stosowany na różne niedoskonałości skóry. Skutecznie maskuje podkówki pod oczami, nierówności cery, wypryski i krostki. Odcień swojego korektora powinnaś dostosować do koloru podkładu, który masz na twarzy.

Jeśli masz do wyboru dwa odcienie korektora: odrobinę jaśniejszy i ciemniejszy od koloru karnacji, wybierz ten o jaśniejszym pigmencie. Zbyt jasny korektor dostosujesz do kolorystyki twarzy pudrem wykończeniowym.

Beżowy korektor bez wahania możesz aplikować na podkład, gdyż nie stworzy kontrastu kolorystycznego. Inaczej może zdarzyć się w przypadku korektora zielonego.

Zielony
Najskuteczniej neutralizuje czerwień, a więc niedoskonałości związane z unaczynieniem. Możesz nim pokryć także zaczerwienione wypryski. Nakładaj go punktowo i z umiarem. Zielony korektor pokrywaj finalnie odrobiną beżowego podkładu.

Żółty
Poradzi sobie z zasinieniami w okolicy oczu i cieniami na dolnej powiece. Ten odcień najlepiej maskuje pojedyncze rozszerzone naczynka krwionośne. Korektor żółty jest stosowany także do maskowania czerwonych przebarwień.

Zmysłowe, pełne usta
Obrysuj korektorem górny kontur ust i dobrze rozetrzyj palcem. Dzięki temu wargi wydadzą się pełniejsze, bardziej wydatne. Punktowe maskowanie wyprysków
Korygowanie wyprysków polega na nałożeniu odrobiny korektora na zmienione miejsce. Najwygodniej korektor aplikować pędzelkiem, jest to jednocześnie najbardziej higieniczny sposób nakładania tego kosmetyku. Regularnie myty pędzelek nie roznosi ewentualnych bakterii na skórze i nie przenosi ich na sztyft korektora. Dzięki temu kosmetyk służy nam na dłużej. Dla trwałego efektu ruchem ugniatającym przypudruj ślad korektora.

Korektory rozświetlające
Korektory rozświetlające to lekkie, korygujące preparaty o dużych właściwościach odbijania światła. Lekki korygujący fluid doskonale nadaje się do niwelowania cieni pod oczami i efektu zmęczenia na twarzy.

Jasny korektor skutecznie maskuje także zmarszczki. Użyj najlepiej takiego o ton jaśniejszego od karnacji. Muśnij nim wszystkie załamania skóry, a głównie bruzdy nosowo-wargowe, czy zmarszczki mimiczne.

Korektory stosuj oszczędnie, ich nadmiar nigdy nie wygląda estetycznie. Nie przesadzaj z ilością kosmetyku, szczególnie zmiany punktowe pokrywaj z dużą precyzją. Po aplikacji nie zapominaj o przypudrowaniu korygowanego miejsca.

Skuteczne korektory:
• Dax Cosmetics Antytrądzikowy korektor maskujący wypryski (15 zł)
• Bourjois Anticerne pour petits matins (33 zł)
• Flos-Lek Anti Acne Ideal Skin Antybakteryjny Korektor (10 zł)
• Astor Cover Stick Korektor pielęgnujący (23 zł)
• Inglot Cream Concealer (23 zł)