Trwa ładowanie...
d22u06w

Lepiej na niego uważaj. Olej kokosowy może przesuszać

Nie jest tajemnicą, że olej kokosowy przydaje się nie tylko w kuchni. Wiele z nas stosuje go w celach urodowych przez cały rok. Wielozadaniowy olej może zadziałać kojąco na suchą skórę, zastąpić płyn do demakijażu, a nawet znaleźć zastosowanie jako... wybielacz do zębów. Okazuje się jednak, że czasami może on narobić więcej szkody niż pożytku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lepiej na niego uważaj. Olej kokosowy może przesuszać
(123RF.COM)
d22u06w

Olejowanie włosów to jedna z metod, dzięki której w naturalny sposób przywrócimy im blask i zdrowie. Z kolei olej kokosowy to hit według większości urodowych blogerek, które przekonują, że wnika on głęboko w cebulki, odżywia je i dostarcza niezbędnych składników mineralnych. Wiele w tym prawdy, bo faktycznie olej może zamknąć łuski i wygładzić włosy. Czy jednak magiczna substancja musi na wszystkich działać równie dobrze? Odpowiedź brzmi: nie.

Dermatolog Francesca Fusco w Nowego Jorku podkreśla na łamach portalu allure.com, że olej kokosowy rzeczywiście wnika głębiej w zakamarki włosa niż większość olejów, a jedno z badań wykazało, że może również zmniejszyć utratę białka, to jednak u niektórych może powodować przesuszenie włosów.

- Niektórzy ludzie doświadczają suchości spowodowanej użyciem oleju kokosowego - zwłaszcza, gdy używają go jako lekarstwa na mocno przesuszone włosy - twierdzi chemik kosmetyczny Ni'Kita Wilson. - Kiedy zwilżasz włosy, paradoksalnie jest w nich mniej miejsca na wodę. To oznacza, że włosy będą w gorszym stanie niż przed użyciem oleju - dodaje.

d22u06w

- Uwielbiam go za słodki zapach, za to, że jest wyjątkowo lekki i na lokach czy falach można go stosować nawet jako produkt do stylizacji. Bardzo ciężko z nim przesadzić, więc idealnie nadaje się do zabezpieczania końcówek. Na moich włosach pomimo wysokiej porowatości sprawdza się bardzo dobrze, ale uwaga, bo włosy wysoko porowate może puszyć - pisze na swoim blogu Anwen, jedna z najbardziej znanych polskich blogerek kosmetycznych.

Nie pozostaje więc nic innego, jak jak dać mu szansę i wypróbować na sobie!

Olej kokosowy sposobem na otyłość brzuszną:

d22u06w

Podziel się opinią

Share

d22u06w

d22u06w