Blisko ludziŁóżko z palet – jak je zrobić i w jakich aranżacjach wykorzystać?

Łóżko z palet – jak je zrobić i w jakich aranżacjach wykorzystać?

Łóżka z palet możemy zmontować samodzielnie
Łóżka z palet możemy zmontować samodzielnie
Źródło zdjęć: © Getty Images | Gines Romero
25.10.2021 13:29

Obecne trendy wnętrzarskie wyraźnie wskazują na możliwości wykorzystywania wielu wyrobów drewnianych do produkcji niepowtarzalnych mebli do domu. Ciekawym elementem wyposażenia każdej sypialni lub salonu może okazać się łóżko z palet, które wykonasz samodzielnie. Wystarczy Ci odrobina chęci, inspiracji oraz odpowiednie narzędzia stolarskie. Chcesz wiedzieć, jak zrobić łóżko z palet? Zastanawiasz się, skąd wziąć inspiracje do tworzenia tego typu mebli? Sprawdź poniższe wskazówki i stwórz mebel skrojony na miarę Twoich potrzeb!

Łóżko z palet – co będzie potrzebne?

Do stworzenia łóżka z palet potrzebujesz takich elementów, jak:

  • Kilku palet – najlepiej 4 sztuk dobrej jakości.
  • Narzędzi stolarskich – papieru ściernego, wkrętarki, wkrętów oraz tzw. bejcy do drewna.
  • Nieco wolnego czasu.
  • Dużych pokładów motywacji.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe podpunkty, zdecydowanie najistotniejsze jest zaopatrzenie się w ładne, jasne europalety, z których stworzysz masywną konstrukcję. Łóżko z palet to mebel, który pasuje praktycznie do każdej aranżacji wnętrza, niezależnie, czy będzie znajdować się w Twojej sypialni, czy w pokoju dziecka. Pamiętaj, że przyda Ci się duża doza motywacji oraz chociażby jedna osoba do pomocy. Tylko wtedy sprawnie skręcisz łóżko z palet ze wszystkich zebranych materiałów.

Jak zrobić łóżko z palet krok po kroku?

Sprawdź, jak zrobić łóżko z palet. Przede wszystkim musisz dokładnie wyszlifować powierzchnię palet tak, aby ta była idealnie gładka. Następnym krokiem będzie skręcenie wszystkich elementów w jedną całość oraz pomalowanie ich bejcą do drewna. W ten sposób szybko stworzysz niepowtarzalne łóżko z palet, które wytrzyma użytkowanie przez długi czas. Proces tworzenia łóżka z palet można opisać w kilku krokach, a mianowicie:

  1. Oczyszczenie palet z drzazg i nierówności.
  2. Skręcenie palet w jedną, stabilną konstrukcję.
  3. Zamontowane nóżek gumowych lub stalowych.
  4. Pomalowanie powierzchni palet bejcą lub lakierem do drewna.
  5. Dopasowanie materaca.

To wszystkie kroki, przez które musisz przejść, tworząc własnoręcznie łóżko z palet. Efekt końcowy z pewnością będzie zadowalający, dlatego warto podjąć wyzwanie i stworzyć taki mebel własnoręcznie. Co ciekawe, dużą popularnością cieszy się łóżko z palet dla gości, które pozwala na przenocowanie w zaciszu domowym znacznie większej liczby gości bez potrzeby zakupu kolejnego łóżka, gdyż można zrobić je samodzielnie.

Gdzie sprawdzi się łóżko z palet?

Łóżko z palet idealnie sprawdzi się w sypialniach, salonach oraz na tarasach jako mebel ogrodowy. Nie ulega wątpliwości, że drewniane łóżka paletowe swoim wyglądem mocno nawiązują do klasycznego lub industrialnego stylu, co jednak nie oznacza, że nie będą pasować do nowoczesnych aranżacji sypialni lub salonu.

Kiedy chcesz nadać wnętrzu nieco charakteru, koniecznie stwórz własne łóżko z palet. Inspiracje w tym zakresie znajdziesz na wielu forach internetowych, gdzie zaczerpniesz także niezbędnej wiedzy na temat tego, jak zrobić tego typu mebel do sypialni, salonu lub na taras. Pamiętaj, że w zależności od tego, czy łóżko z palet umieścisz wewnątrz domu, czy na zewnątrz konieczne będzie zabezpieczenie jego powierzchni przez ewentualnymi zniszczeniami.

Czy warto wybrać łóżko z palet?

Nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy na nowe meble do domu? Stwórz własne łóżko z palet i ogranicz koszty. Przy okazji możesz się świetnie bawić, a efekt końcowy przerośnie Twoje oczekiwania. Meble wykonane z palet pasują praktycznie do wszystkich aranżacji wnętrz oraz są proste w budowie, dzięki czemu cieszą się coraz większą popularnością wśród wielu osób.

Zdecydowanie warto wykonać własnoręcznie piękne łóżko z palet i umieścić je w salonie, sypialni lub na tarasie. To doskonały mebel, który będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale i pełnić wiele funkcji. W razie potrzeby łóżko paletowe łatwo przekształcisz w funkcjonalny stolik, pod warunkiem, że weźmiesz taką opcję pod uwagę podczas jego budowy.

Autorka: Emilia Kwiatek

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta