Trwa ładowanie...

Ludzie rasy mieszanej najbardziej atrakcyjni

Potomkowie ludzi dwóch różnych ras, są postrzegani przez innych jako najbardziej atrakcyjni, bardziej niż przedstawiciele każdej z ras - wykazały badania brytyjskie, o których informuje serwis EurekAlert.

Share
Ludzie rasy mieszanej najbardziej atrakcyjni
Źródło: AP
d5anq8c

Potomkowie ludzi dwóch różnych ras, są postrzegani przez innych jako najbardziej atrakcyjni, bardziej niż przedstawiciele każdej z ras - wykazały badania brytyjskie, o których informuje serwis EurekAlert. Naukowcy z Wydziału Psychologii Uniwersxytetu w Cardiff kierowani przez dr Michaela Lewisa doszli do takich wniosków po przeanalizowaniu opinii na temat atrakcyjności twarzy ponad 1200 wybranych losowo osób rasy czarnej, białej i mieszanej.

Wyniki swoich badań zaprezentowali na dorocznym spotkaniu Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Jak przypominają badacze, już w 1876 r. Karol Darwin opisał występujące w przyrodzie zjawisko większej żywotności i lepszego przystosowania do życia pierwszego pokolenia mieszańców genetycznych (tzw. heterozja) w porównaniu z pokoleniem rodzicielskim. Jest to zjawisko powszechne w naturze i ludzie prawdopodobnie również mu podlegają. To może tłumaczyć dlaczego osoby rasy mieszanej są bardziej atrakcyjne dla innych.

d5anq8c

- Nasze badania potwierdzają, że osoby o bardziej zróżnicowanych genach są przeciętnie postrzegane jako bardziej atrakcyjne niż osoby o mniej różnorodnym genomie. Może to być uznane za dowód na istnienie zjawiska heterozji w populacji ludzkiej - komentuje dr Lewis. Jak zaznacza badacz, efekty heterozji mogą wykraczać daleko poza atrakcyjność - ludzie rasy mieszanej mogą być na przykład szczególnie utalentowani w różnych dziedzinach.

Na zdjęciu: piosenkarka Mariah Carey szczyci się mieszanką krwi białej, czarnej oraz Indian wenezuelskich.

* ATRAKCYJNE KOBIETY BIORĄ WSZYSTKO*

d5anq8c

Podziel się opinią

Share
d5anq8c
d5anq8c
Strona Główna WP