Trwa ładowanie...
d390q12

Łukasz Berezak to najsłynniejszy wolontariusz WOŚP. W tym roku też go spotkamy

Łukasz Berezak miał 10 lat, gdy jako wolontariusz WOŚP został zaczepiony przez ekipę telewizyjną. Potem cała Polska usłyszała: "Dla mnie jest już za późno". Mama chłopca wyjaśnia, co się z nim dziś dzieje i czy można w tym roku spotkać go z puszką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Berezak to najsłynniejszy wolontariusz WOŚP
Łukasz Berezak to najsłynniejszy wolontariusz WOŚP (Agencja Gazeta)
d390q12

Młody szczecinianin od czasu, gdy przyznał, że ciężko choruje, ale chce pomagać innym, stał się bohaterem mediów. – Dla mnie jest już za późno. Dlatego chcę pomagać tym, dla których jest jeszcze nadzieja – odpowiadał 5 lat temu Łukasz w rozmowie z TVN24. Wolontariusz stał się wtedy twarzą WOŚP.

Chłopiec od urodzenia ma chorobę Leśniowskiego-Crohna i z jej powodu po raz pierwszy mógł nie wziąć udziału w kweście. – Baliśmy się, że w tym roku zdrowie mu nie pozwoli na kwestowanie. Przed świętami przeszedł ciężką grypę jelitową, którą długo leczyliśmy. Codziennie cierpi na bóle brzucha i mięśni, i nigdy nie wiadomo, co jeszcze się odezwie – opowiada w rozmowie z "Vivą!" mama Łukasza.

15-latek nie poddaje się, mimo bólu i ciągłych wizyt w szpitalu. Postanowił, że będzie kwestować. – Od kilku miesięcy gromadził różne gadżety na aukcji dla WOŚP. Dostaje je od znanych ludzi, między innymi od prowadzących "Szkła Kontaktowego" i ma na nadzieję, że uda mu się uzbierać dużą sumę – tłumaczy jego mama. Oboje wierzą, że kiedyś pokona chorobę, na razie chce wesprzeć w tym innych.

d390q12

Zobacz także: #11pytań: W pracy często boi się o życie. W zamian dostaje grosze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d390q12

Podziel się opinią

Share

d390q12

d390q12