ycipk-33xksp

Łukasz Berezak to najsłynniejszy wolontariusz WOŚP. W tym roku też go spotkamy

Łukasz Berezak miał 10 lat, gdy jako wolontariusz WOŚP został zaczepiony przez ekipę telewizyjną. Potem cała Polska usłyszała: "Dla mnie jest już za późno". Mama chłopca wyjaśnia, co się z nim dziś dzieje i czy można w tym roku spotkać go z puszką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Berezak to najsłynniejszy wolontariusz WOŚP
Łukasz Berezak to najsłynniejszy wolontariusz WOŚP (Agencja Gazeta)
ycipk-33xksp

Młody szczecinianin od czasu, gdy przyznał, że ciężko choruje, ale chce pomagać innym, stał się bohaterem mediów. – Dla mnie jest już za późno. Dlatego chcę pomagać tym, dla których jest jeszcze nadzieja – odpowiadał 5 lat temu Łukasz w rozmowie z TVN24. Wolontariusz stał się wtedy twarzą WOŚP.

Chłopiec od urodzenia ma chorobę Leśniowskiego-Crohna i z jej powodu po raz pierwszy mógł nie wziąć udziału w kweście. – Baliśmy się, że w tym roku zdrowie mu nie pozwoli na kwestowanie. Przed świętami przeszedł ciężką grypę jelitową, którą długo leczyliśmy. Codziennie cierpi na bóle brzucha i mięśni, i nigdy nie wiadomo, co jeszcze się odezwie – opowiada w rozmowie z "Vivą!" mama Łukasza.

15-latek nie poddaje się, mimo bólu i ciągłych wizyt w szpitalu. Postanowił, że będzie kwestować. – Od kilku miesięcy gromadził różne gadżety na aukcji dla WOŚP. Dostaje je od znanych ludzi, między innymi od prowadzących "Szkła Kontaktowego" i ma na nadzieję, że uda mu się uzbierać dużą sumę – tłumaczy jego mama. Oboje wierzą, że kiedyś pokona chorobę, na razie chce wesprzeć w tym innych.

ycipk-33xksp

Zobacz także: #11pytań: W pracy często boi się o życie. W zamian dostaje grosze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-33xksp

ycipk-33xksp
ycipk-33xksp