Trwa ładowanie...
dwhired

Lusterko kosmetyczne. 3 powody, dla których powinnaś je mieć

Wiele urodowych i makijażowych wpadek wynika z braku odpowiedniego oświetlenia. Chcesz ich uniknąć, zadbać o stan cery, a przy okazji poczuć się jak w profesjonalnym salonie urody? Przyda ci się kosmetyczne lusterko z podświetleniem LED.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lusterko z podświetleniem pomoże ci wykonać staranny makijaż
Lusterko z podświetleniem pomoże ci wykonać staranny makijaż (pexels.com)
dwhired

Makijaż jak z salonu urody

Zwykłe lustro nad umywalką i oświetlenie łazienkowe, przy którym najczęściej robimy makijaż i wykonujemy wszelkiego rodzaju czynności higieniczne, często jest niewystarczające. Nie wystarczy standardowe oświetlenie, które często przekłamuje kolory np. cieni do powiek czy podkładu. Niesymetryczne kreski na powiekach, zauważalne smugi podkładu czy drobinka cienia do powiek, która opadła na policzek – takie drobiazgi potrafią skutecznie popsuć dzień. Większość z nich wynika z niestaranności i tego, że nie widzimy od razu takich błędów. Uzupełnieniem łazienkowego lustra i oświetlenia może być praktyczne lusterko kosmetyczne.

Gadżet do makijażu z podświetleniem przyda się w ciemnej, słabo oświetlonej łazience, a także tam, gdzie makijaż robimy odwróceni tyłem do źródła intensywnego światła. Przyda się też, gdy chcemy dokładniej widzieć np. brwi i kontrolować stopień nabłyszczenia rozświetlaczem (ten kosmetyk najczęściej płata figle - po wyjściu z domu efekt jest inny). Poza względami praktycznymi takie lusterka stanowią też dopełnienie aranżacji łazienki lub kącika rodowego z toaletką. Mogą mieć formę stojącą, z regulowanym kątem nachylenia lub być montowane do ściany (przykręcone na stałe lub zamocowane przyssawkami). Większość tych gadżetów ma dwa lusterka: z jednej strony zwykłe, oddające wygląd naszej twarzy w proporcji 1:1, oraz drugie, które powiększa kilkakrotnie twarz (w odbiciu widzimy fragment twarzy w 1-, 2-, 3-, 4- lub maksymalnie 5-ciokrotnym powiększeniu).

Precyzja i dobre doświetlenie

dwhired

Lusterko kosmetyczne zwane też lustrem do makijażu oświetla twarz równomiernie, nawet jeśli jest niewielkie. Łagodne, rozproszone światło wyraźnie doświetla każdy zakamarek, ale różni się od jaskrawego, padającego z jednej strony światła łazienkowego kinkietu. Takie mocne światło jest bardzo przydatne np. mężczyznom przy goleniu, ale do pielęgnacji nie jest odpowiednie, a ponadto o poranku wyglądamy w nim po prostu niekorzystnie – jak zombie.

Kontrola stanu cery – wypróbuj przydatny gadżet

Codzienny pośpiech nie sprzyja temu, aby codziennie monitorować stan cery. Skóra może wiele "powiedzieć" o tym, co się z nami i naszym zdrowiem dzieje. Czasami bliżej nam do tego, aby niedoskonałości tuszować kolejną warstw makijażu niż aby je dostrzegać w nich np. niepokojące przebarwienia, które powinniśmy skonsultować z dermatologiem. Obrotowe lusterka z regulowanym katem nachylenia i dodatkowym podświetleniem pomagają nam przyjrzeć się twarzy z każdej strony – nie tylko w celu upiększania się, ale też po to, aby szybko zaobserwować różne symptomy, choćby były to cienie pod oczami sugerujące, że czas się porządnie wyspać.

dwhired

Podziel się opinią

Share

dwhired

dwhired