GwiazdyMacochy pomogły Annie Dereszowskiej. Aktorka wspomina ważne dla niej kobiety

Macochy pomogły Annie Dereszowskiej. Aktorka wspomina ważne dla niej kobiety

Anna Dereszowska była wychowana przez silne kobiety.
Anna Dereszowska była wychowana przez silne kobiety.

09.03.2021 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Anna Dereszowska najczęściej jest kojarzona z ról silnych kobiet. Jak się okazuje, podobny wzorzec wyniosła z domu, ponieważ została wychowana przez niezależne kobiety. Aktorka jest wdzięczna nie tylko swojej mamie, ale także macochom, które miały wpływ na jej późniejsze życie. Dereszowska tym samym przełamuje stereotyp mówiący o złych i podłych macochach.

Aktorka dosyć rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym, aby jak najwięcej zachować tylko dla siebie. Niedawno zrobił mały wyjątek, gdy ujawniła co nieco o swoim związku z Danielem Duniakiem. Z kolei z okazji Dnia Kobiet postanowiła uhonorować najważniejsze w jej życiu kobiety.

Mama i macochy aktorki

Anna Dereszowska skrupulatnie chroni partnera i dzieci przed paparazzi. Sporadycznie również udziela wywiadów, chyba że pytania dotyczą jej kariery oraz nowych wyzwań zawodowych. Ostatnio wspomniała o budowanie wymarzonego domu na Mazurach i przy okazji zdementowała plotki o rzekomej rezygnacji z dalszego grania.

Niedawno obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji aktorka zdecydowała się udzielić szczerego wywiadu "Faktowi", w którym wspomniała o wzorcu kobiety, jaki wyniosła ze swojego rodzinnego domu.

"Kobiety, które zawsze otaczały mojego tatę – moja mama, a potem pierwsza i druga macocha – to silne osobowości. W takich mój tata się zakochiwał, takim kobietom lubił oddawać prym i nie miał z tym problemu. To nie znaczy, że tata nie jest silny, bo oczywiście jest, ale najlepszymi partnerkami były dla niego "power woman". Taki miałam wzór w domu, tak zostałam wychowana, wśród silnych kobiet, które nie tylko prowadziły dom, ale też odnosiły sukcesy na stopie zawodowej" - powiedziała aktorka.

Dereszowska straciła mamę, gdy miała zaledwie 10 lat. W późniejszym czasie pojawiły się w jej życiu dwie macochy, które zdecydowanie pomogły późniejszej aktorce w poszukiwaniu własnej niezależności. Dereszowska przyznała, że pierwsza macocha była działaczką opozycji, a potem została dyrektorką liceum. Dopiero na emeryturze rzuciła wszystko i przeprowadziła się w Bieszczady. Z kolei obecna żona ojca wiele lat prowadziła dobrze działającą firmę budowlaną.

"Także taki wzór wyniosłam z domu. Dla mnie to normalne, że kobieta nie tylko prowadzi dom, ale też spełnia się zawodowo" - dodała na koniec.
Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)