Trwa ładowanie...

Mądre zabawki dla 6-latka. Jakie wybrać?

Zabawki interaktywne, układanki, puzzle, maskotki, gry planszowe – wybór zabawek dla dzieci to nie zawsze prosta sprawa, szczególnie jeśli zależy nam, żeby produkt nie tylko bawił, ale też pomagał się rozwijać. Przedstawiamy kilka propozycji ciekawych i mądrych zabawek dla 6-latka.

Mądre zabawki dla 6-latka. Jakie wybrać?Źródło: Shutterstock.com
d10xty1

Jakie zabawki dla dzieci wybierać?

Jeżeli chcemy wybrać rozwijającą zabawkę dla naszego dziecka, to w pierwszej kolejności powinniśmy poszukać produktu odpowiedniego dla wieku dziecka. Szczególnie w pierwszych latach życia malucha granica wiekowa trafności poszczególnych zabawek przesuwa się wyjątkowo szybko.

Zbyt prosta zabawka może dziecko bardzo szybko znudzić, z drugiej strony zbyt skomplikowana gra czy układanka prawdopodobnie wywoła u kilkulatka frustrację i niezadowolenie. Zadaniem rodziców jest więc dobranie zabawki odpowiedniej do zainteresowań i umiejętności dziecka.

Kolejna kwestia to bezpieczeństwo dziecka. Najlepiej wybierać zabawki dla dzieci z odpowiednim atestem, a więc takie wykonane z bezpiecznych materiałów. Odpowiedni certyfikat będzie też gwarantował, że dana zabawka faktycznie jest odpowiednia dla maluchów w wieku podanym na opakowaniu i została sprawdzona przez specjalistów.

d10xty1

Ciekawym sposobem na znalezienie oryginalnych i mądrych zabawek dla dzieci jest przejrzenie listy produktów wyróżnionych podczas organizowanego dwa razy w roku konkursu Zabawka Roku. Można tam znaleźć zabawki, które są pomysłowe, stymulują rozwój dziecka, a przy tym są bezpieczne i odznaczają się wysoką jakością wykonania.

Zabawki artystyczne dla 6-latka

Jedne z najbardziej nieszablonowych zabawek dla 6-latka znajdziemy w kategorii zabawek artystycznych. Umożliwią one rozwijanie kreatywności i pobudzą wyobraźnię, a przy tym stanowią dobre ćwiczenie zdolności manualnych. Co zatem wybrać?

Na rynku dostępne są różne zestawy artystyczne takie jak palety do rysowania czy malowania, szkicowniki, szablony czy pieczątki. Swoje zainteresowania 6-latek może też rozwijać, dając upust wyobraźni dzięki zestawom z masami plastycznymi, piaskiem kinetycznym, elementami do stworzenia oryginalnej mozaiki czy różnych własnych projektów.

Układanki i klocki dla 6-latka

Absorbującą formą zabawy dla 6-latka jest też układanie puzzli oraz tworzenie najróżniejszych konstrukcji. Układankę najlepiej wybrać odpowiednio do zainteresowań dziecka, a więc np. sugerując się ulubioną bajką malucha, czy też wybierając zwierzęta, pojazdy czy miejsca.

d10xty1

Obok standardowych puzzli warte uwagi są puzzle 3D, które dobrze jest układać razem z dzieckiem. Na kreatywną zabawę pozwolą też klocki magnetyczne dla sześciolatka, które dzięki magnesom umożliwią dziecku budowanie dowolnych kształtów.

Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Bezpieczną zabawką dla każdego malucha będą za to ekologiczne klocki drewniane w formie prostych elementów lub bardziej złożonych zestawów konstrukcyjnych. Dużo satysfakcji może 6-latkowi zapewnić również zabawka konstrukcyjna do samodzielnego złożenia lub pozwalające na projektowanie i konstruowanie wszystkiego, co tylko wyobraźnia maluchowi podpowie.

Gry edukacyjne dla dzieci

Niezastąpioną formą zabawy dla dzieci są gry edukacyjne, które nie tylko pochłaniają uwagę 6-latka, ale też pozwalają mu rozwijać zainteresowania i uczyć się nowych rzeczy. Do wyboru mamy gry logiczne, które pomogą ćwiczyć pamięć i zmysł matematyczny.

Pobudzająco na wyobraźnię wpłyną gry polegające na opowiadaniu historii na podstawie skojarzeń opartych na kartach obrazkowych. Popularnością cieszą się też najróżniejsze gry planszowe i karciane do nauki języków, geografii, historii czy ogólnie poszerzających wiedzę o świecie.

d10xty1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10xty1