Trwa ładowanie...
d1wb7bm

Mądre zabawki dla 6-latka. Jakie wybrać?

Zabawki interaktywne, układanki, puzzle, maskotki, gry planszowe – wybór zabawek dla dzieci to nie zawsze prosta sprawa, szczególnie jeśli zależy nam, żeby produkt nie tylko bawił, ale też pomagał się rozwijać. Przedstawiamy kilka propozycji ciekawych i mądrych zabawek dla 6-latka.
Share
Ciekawą propozycją z rodziny mądrych zabawek dla 6-latków są klocki magnetyczne
Ciekawą propozycją z rodziny mądrych zabawek dla 6-latków są klocki magnetyczneŹródło: Shutterstock.com
d1wb7bm

Jakie zabawki dla dzieci wybierać?

Jeżeli chcemy wybrać rozwijającą zabawkę dla naszego dziecka, to w pierwszej kolejności powinniśmy poszukać produktu odpowiedniego dla wieku dziecka. Szczególnie w pierwszych latach życia malucha granica wiekowa trafności poszczególnych zabawek przesuwa się wyjątkowo szybko.

Zbyt prosta zabawka może dziecko bardzo szybko znudzić, z drugiej strony zbyt skomplikowana gra czy układanka prawdopodobnie wywoła u kilkulatka frustrację i niezadowolenie. Zadaniem rodziców jest więc dobranie zabawki odpowiedniej do zainteresowań i umiejętności dziecka.

d1wb7bm

Kolejna kwestia to bezpieczeństwo dziecka. Najlepiej wybierać zabawki dla dzieci z odpowiednim atestem, a więc takie wykonane z bezpiecznych materiałów. Odpowiedni certyfikat będzie też gwarantował, że dana zabawka faktycznie jest odpowiednia dla maluchów w wieku podanym na opakowaniu i została sprawdzona przez specjalistów.

Ciekawym sposobem na znalezienie oryginalnych i mądrych zabawek dla dzieci jest przejrzenie listy produktów wyróżnionych podczas organizowanego dwa razy w roku konkursu Zabawka Roku. Można tam znaleźć zabawki, które są pomysłowe, stymulują rozwój dziecka, a przy tym są bezpieczne i odznaczają się wysoką jakością wykonania.

Zabawki artystyczne dla 6-latka

Jedne z najbardziej nieszablonowych zabawek dla 6-latka znajdziemy w kategorii zabawek artystycznych. Umożliwią one rozwijanie kreatywności i pobudzą wyobraźnię, a przy tym stanowią dobre ćwiczenie zdolności manualnych. Co zatem wybrać?

d1wb7bm

Na rynku dostępne są różne zestawy artystyczne takie jak palety do rysowania czy malowania, szkicowniki, szablony czy pieczątki. Swoje zainteresowania 6-latek może też rozwijać, dając upust wyobraźni dzięki zestawom z masami plastycznymi, piaskiem kinetycznym, elementami do stworzenia oryginalnej mozaiki czy różnych własnych projektów.

Układanki i klocki dla 6-latka

Absorbującą formą zabawy dla 6-latka jest też układanie puzzli oraz tworzenie najróżniejszych konstrukcji. Układankę najlepiej wybrać odpowiednio do zainteresowań dziecka, a więc np. sugerując się ulubioną bajką malucha, czy też wybierając zwierzęta, pojazdy czy miejsca.

Obok standardowych puzzli warte uwagi są puzzle 3D, które dobrze jest układać razem z dzieckiem. Na kreatywną zabawę pozwolą też klocki magnetyczne dla sześciolatka, które dzięki magnesom umożliwią dziecku budowanie dowolnych kształtów.

   Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Bezpieczną zabawką dla każdego malucha będą za to ekologiczne klocki drewniane w formie prostych elementów lub bardziej złożonych zestawów konstrukcyjnych. Dużo satysfakcji może 6-latkowi zapewnić również zabawka konstrukcyjna do samodzielnego złożenia lub pozwalające na projektowanie i konstruowanie wszystkiego, co tylko wyobraźnia maluchowi podpowie.

d1wb7bm

Gry edukacyjne dla dzieci

Niezastąpioną formą zabawy dla dzieci są gry edukacyjne, które nie tylko pochłaniają uwagę 6-latka, ale też pozwalają mu rozwijać zainteresowania i uczyć się nowych rzeczy. Do wyboru mamy gry logiczne, które pomogą ćwiczyć pamięć i zmysł matematyczny.

Pobudzająco na wyobraźnię wpłyną gry polegające na opowiadaniu historii na podstawie skojarzeń opartych na kartach obrazkowych. Popularnością cieszą się też najróżniejsze gry planszowe i karciane do nauki języków, geografii, historii czy ogólnie poszerzających wiedzę o świecie.

d1wb7bm

Podziel się opinią

Share
d1wb7bm
d1wb7bm