Trwa ładowanie...
d1hmpzz

Mądrość naprawdę przychodzi z wiekiem

Z wiekiem uczymy się wykorzystywać swój mózg na nowe sposoby, twierdzą naukowcy.
Za nabieranie mądrości może odpowiadać rozwój płatów czołowych.Te obszary mózgu są odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów, rozumowanie i koordynowanie wielu zadań jednocześnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mądrość naprawdę przychodzi z wiekiem
(ˆ Andrey Kiselev - Fotolia.com)
d1hmpzz

Z wiekiem uczymy się wykorzystywać swój mózg na nowe sposoby, twierdzą naukowcy. Za nabieranie mądrości może odpowiadać rozwój płatów czołowych.Te obszary mózgu są odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów, rozumowanie i koordynowanie wielu zadań jednocześnie.

Uczeni z Uniwersytetu w Michigan przeprowadzili eksperymenty psychologiczne, w których wzięło udział 247 osób podzielonych na grupy wiekowe: 24-40 lat, 41-59 lat oraz powyżej 60 lat. Uczestnicy musieli zmierzyć się z takimi tematami, jak imigracja i integracja. Okazało się, że ci najstarsi wyróżniali się propozycjami, które w istocie mogą zmniejszać konflikty społeczne.

Skąd taki efekt? Czy wynika z dojrzałości? Nie tylko - mówią autorzy badań. Za uzyskane wyniki może odpowiadać rozwój płatów czołowych. To właśnie te obszary mózgu są odpowiedzialne za niektóre kluczowe funkcje - od rozwiązywania problemów i rozumowania, do koordynowania wielu zadań jednocześnie.

d1hmpzz

Seniorzy intensywniej korzystają z płatów czołowych, aby zrekompensować spadek innych zdolności poznawczych - wyjaśniają uczeni. Wnioskują, że z wiekiem ludzie uczą się wykorzystywać swoje mózgi na nowe sposoby.

opr.:(gabi), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

* Kobiety mają wyższe IQ od mężczyzn!*

* W zdrowym ciele lepszy mózg*

* Jak inteligencja emocjonalna wpływa na sukcesy w życiu?*

10 zwyczajów szczęśliwych matek

d1hmpzz

Podziel się opinią

Share
d1hmpzz
d1hmpzz