GwiazdyMagda Gessler wspomina zmarłego męża. Ich wspólne zdjęcie wzrusza do łez

Magda Gessler wspomina zmarłego męża. Ich wspólne zdjęcie wzrusza do łez

Magda Gessler we wzruszającym wpisie wspomina pierwszego męża
Magda Gessler we wzruszającym wpisie wspomina pierwszego męża
Źródło zdjęć: © East News, Instagram

08.09.2022 13:22, aktual.: 08.09.2022 13:41

Magda Gessler to dzielna, odważna kobieta. Choć dzięki osiągnięciom zawodowym znamy ją przede wszystkim jako spełnioną restauratorkę i osobowość medialną, w jej życiu osobistym nie brakowało chwil trudnych i pełnych cierpienia. Na Instagramie z nostalgią wspomina momenty szczęścia, których doświadczyła z pierwszym mężem.

"Jedna z najlepszych chwil w życiu... Młodzi, zakochani"

Na zdjęciu, które na swoim koncie w mediach społecznościowych udostępniła restauratorka, widzimy czule obejmującą się parę. Ona cała w falbanach, w zaawansowanej ciąży, on – w szykownym garniturze. W tle wnętrze eleganckiego mieszkania. Na ich twarzach maluje się szczęście - oboje uśmiechają się do siebie. Jak napisała Magda Gessler, zdjęcie zostało zrobione, gdy nosiła pod sercem swojego syna – Tadeusza. Fotografia budzi jednak nostalgię, wiemy bowiem, że historia tej zakochanej dwójki zakończyła się tragicznie.

Tym zdjęciem podzieliła się z fanami na Instagramie Magda Gessler (magdagessler_official)
Tym zdjęciem podzieliła się z fanami na Instagramie Magda Gessler (magdagessler_official)© Instagram

Kim był Volkhart Müller?

Magda Gessler poznała Volkharta Müllera dzięki swojemu ojcu.

"Był ode mnie o jedenaście lat starszy, ale nadawaliśmy na tych samych falach. Miał kilka centymetrów więcej i urodę typowego intelektualisty. Nosił okulary, sztruksowe spodnie, golfy i marynarki" - wspominała w wydanej w zeszłym roku książce "Magda. Autobiografia Magdy Gessler" restauratorka.

Volkhart był dziennikarzem i fotoreporterem. Jego osiągnięcia w tej dziedzinie przypomniał w 2019 roku we wspominkowym wpisie syn – Tadeusz Müller. A było ich sporo – w ramach swojej pracy dziennikarskiej zajmował się trudnymi i ważnymi zagadnieniami: dokumentował upadek reżimu Francisca Franco, fotografował sytuację w Lizbonie po zamachu stanu, zajmował się tematyką baskijskich separatystów. Pracował dla "Der Spiegel" oraz hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE. Za swoje zasługi otrzymał nawet order od króla Hiszpanii.

Małżeństwo w cieniu choroby

Problemy zdrowotne Volkharta Müllera zaczęły się jeszcze przed ich ślubem. Pewnego dnia Magda dostała niepokojący telefon od swojego partnera – spod pachy leciała mu krew. Okazało się, że przyczyną było nowotworowe znamię.

"To była melanoma, czyli czerniak, najgroźniejszy rodzaj raka skóry, zawsze złośliwy. Volkhart musiał poddać się natychmiastowej interwencji chirurgicznej." - opisywała później w autobiografii.

Choć żyli w cieniu choroby, starali się o niej nie myśleć. Pobrali się 20 maja 1982 roku – zdecydowali się na ślub cywilny. Wkrótce powitali na świecie swoje pierwsze dziecko – Tadeusza. Ich drugie dziecko - córka Anna, niestety zmarła - zaledwie dwa tygodnie po porodzie.

Po trzech latach małżeństwa para zdecydowała się na ślub kościelny - przed ołtarzem stanęli 13 lipca 1985 roku. Nie dane im było nacieszyć się tą chwilą. Już następnego dnia Volkhart Müller dostał wysokiej gorączki - okazało się, że był to sygnał nawrotu nowotworu. W 1987 roku ukochany Magdy Gessler zmarł.

"Byłam z nim do końca. Zmarł w moich ramionach. Wszystko, co potem się działo i dzieje obecnie w moim życiu, jest wynikiem tej straty. Całe życie uciekałam od tej tragedii, żyłam swoją pasją, rozwijałam się. Straciłam wspaniałego, dobrego człowieka. Wie­dzia­łam, że to już się wię­cej w życiu nie wy­da­rzy. Taka mi­łość, takie dobro, taka wza­jem­na tro­ska. Kiedy od­szedł, chcia­łam tro­chę tego dobra oddać innym. Sy­no­wi, pracy, świa­tu" - opowiedziała w 2014 roku łamach dwutygodnika "Grazia".

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej

2
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także