Trwa ładowanie...

Magdalena Adamowicz spotkała się z byłą więźniarką Auschwitz. "Stała się obiektem oszalałego hejtu"

Magdalena Adamowicz pokazała wspólne zdjęcie z Lilianą Segre, ocalałą z Holokaustu włoską działaczką społeczną. 89-latka walczy z prawicowymi ugrupowaniami, które negują sens powstania komisji walczącej z nienawiścią.
Share
Magdalena Adamowicz o Auschwitz
Magdalena Adamowicz o AuschwitzŹródło: Getty Images
d1orf4o

"Wzruszające spotkanie z Lilianą Segre, byłą więźniarką Auschwitz, dożywotnią senator we Włoszech, która w ubiegłym roku (pomimo sprzeciwu partii prawicowych) złożyła wniosek o ustanowienie we włoskim parlamencie nadzwyczajnej komisji ds. walki z nienawiścią (rasizmem, antysemityzmem, nawoływaniem do nienawiści i przemocy na tle etnicznym i religijnym)" – pisze pod pamiątkową fotografią Adamowicz.

"Wyrażone przez nią potępienie dla partii prawicowych w związku z ich sprzeciwem wobec utworzenia takiej komisji spotkało się z takim odzewem, że musiała zostać objęta ochroną policji, bo dostawała setki nienawistnych wiadomości. Liliana Segre stała się obiektem oszalałego hejtu, bo walczy, aby Auschwitz nigdy się nie powtórzył. Hydrze nazizmu znów odrastają łby. Nigdy więcej!" – czytamy w emocjonalnym poście naszej europosłanki.

d1orf4o

Magdalena Adamowicz o Auschwitz

Adamowicz w 75. rocznicę wyzwolenia Auschwitz pokazała zdjęcia swojej prababci i babci. Obie były więźniarkami tego obozu. "Wytatuowane numery 26926 i 26925, które pozostały z nimi do końca życia, były symbolem piekła. Piekła, które pozostało na zawsze w ich sercach i umysłach" – podkreślała we wpisie sprzed kilku dni.

Ona sama wie, do czego doprowadza nienawiści – z jej powodu straciła męża. Hasłem jej kampanii wyborczej były słowa: "Imagine there's no hate".

Zobacz także: Skuteczny sposób na oszczędzanie. Dominika Nawrocka podpowiada kobietom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1orf4o

Podziel się opinią

Share
d1orf4o
d1orf4o