Trwa ładowanie...
d2io2ur

Magdalena Różczka o adopcji. "Mnie by to chyba przerosło"

Od 10 lat pomaga w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku, teraz zagrała postać wzorowaną na jego dyrektorce. Magdalena Różczka chętnie angażuje się w pomoc dzieciom, ale nie zdecydowałaby się na adopcję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Różczka na premierze filmu "Serce nie sługa"
Magdalena Różczka na premierze filmu "Serce nie sługa" (ONS.pl)
d2io2ur

Magdalena Różczka zagrała w filmie "1800 gramów", który 15 listopada wchodzi do kin. Opowiada on historię Ewy, dyrektorki ośrodka preadopcyjnego, która szuka rodziców dla porzuconych dzieci. Tuż przed Bożym Narodzeniem w życiu dyrektorki ośrodka pojawia się niezwykła dziewczynka. Inspiracją do postaci Ewy była Dorota Polańska, która szefuje Interwencyjnemu Ośrodkowi Preadopcynemu w Otwocku.

Magdalena Różczka - rola Ewy

Magdalena Różczka to wprost wymarzona odtwórczyni roli Ewy – pomaga w otwockim ośrodku od 10 lat. Trafiła do niego przypadkiem. "Pojechałam oddać dziecięce łóżeczko po mojej córce, a wyjechałam ze świadomością, że zostawiam kawałek serca. Czułam, że wydarzyło się coś niesamowitego" – opowiada Różczka w wywiadzie dla "Urody życia".

d2io2ur

Aktorka rozumie jednak lęki młodych matek, które pytają ją za pośrednictwem mediów społecznościowych, jak pomóc dzieciom z Otwocka. "Gdyby wcześniej ktoś mi powiedział: 'Jedź do ośrodka, w którym są porzucone dzieci', odmówiłabym – opowiada w "Urodzie życia" aktorka, tłumacząc, że bałaby się, że pęknie jej serce. Na miejscu jednak okazało się, że otwocki ośrodek to wyjątkowe i mimo wszystko bardzo pozytywne miejsce.

Magdalena Różczka - adopcja

Aktorka zapytana o to, czy sama zastanawiała się kiedyś nad adopcją, potwierdza, że od zawsze miała takie myśli. "Ale czułam, że to by mnie przerosło. Sądzę, że to najpiękniejsza rzecz, jaką można w życiu zrobić. Adoptować i ukochać jedno dziecko. Jakkolwiek bym się nie starała, ile szlachetnych akcji nie wspierała, nie zrobię nic piękniejszego" – mówi aktorka.

Magdalena Różczka znana jest ze swojej działalności charytatywnej. Aktorka współpracuje m.in. z Fundacją Spełnionych Marzeń, jest ambasadorką dobrej woli UNICEF-u. Wspiera też Fundację Spełnionych Marzeń, Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Fundację Rodzin Adopcyjnych i klub "Gaja".

Zobacz także: "Tradycyjnie Pyszne" z Natalią Paździor: przepis na kasztankowe miseczki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2io2ur

Podziel się opinią

Share
d2io2ur
d2io2ur