Trwa ładowanie...
ddgt3t8

Małgorzata Trzaskowska została zapytana, czy będzie kandydować. Jej odpowiedź może zszokować

Małgorzata Trzaskowska aktywnie uczestniczy w życiu publicznym. Ostatnio w jednym z wywiadów zapytano ją o następne wybory i jej ewentualną kandydaturę. Odpowiedź była dość enigmatyczna. Żona Rafała Trzaskowskiego nie powiedziała ostatniego zdania.
Share
Warszawa. 26.06.2020. Wiec wyborczy kandydata na urzad prezydenta Rafala Trzaskowskiego (PO) na Placu Zamkowym. N/Z Rafal Trzaskowski, zona Malgorzata Trzaskowska.
ot. Adam Chelstowski
Warszawa. 26.06.2020. Wiec wyborczy kandydata na urzad prezydenta Rafala Trzaskowskiego (PO) na Placu Zamkowym. N/Z Rafal Trzaskowski, zona Malgorzata Trzaskowska. ot. Adam ChelstowskiŹródło: Adam Chelstowski / Forum, Fot: RM, Adam Chelstowski / Forum
ddgt3t8

Żony polityków opozycji biorą udział w strajkach kobiet, które odbywają się po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Podobnie Małgorzata Trzaskowska, która ostatnio oprócz tego, że była na ulicy podczas protestu, została również zatrzymana i spisana. "Dziś sama zostałam zamknięta w takim kotle, byłam trzymana kilka godzin i na koniec wylegitymowana. Odmówiłam jednak przyjęcia mandatu i sprawa zakończy się w sądzie" – napisała Trzaskowska na Facebooku. Zapytana w jednym z wywiadów, czy jej obecność na ulicy, to nie jest "lans" odpowiedziała, że od lat chodzi na manifestacje i wspiera kobiety i wolne sądy.

"Rządzący nie zostawiają ludziom wyboru"

W rozmowie z "naTemat" Trzaskowska powiedziała, że pojawia się na protestach, bo nawet w Sejmie odcina się głos posłom opozycji. Gdy prowadząca rozmowę zwróciła uwagę, że inaczej można manifestować sprzeciw, Trzaskowska opowiedziała, że robi wiele rzeczy, które przyczyniają się do polepszenia sytuacji kobiet. Mówi, że m.in. założyła fundację Wspólnota Kobiet, której misją jest poprawa jakości życia Polek i ich rodzin.

ddgt3t8

Zobacz też: Bulwersująca sprawa z Bielawy. Mężczyzna zmarł po kilku godzinach nie doczekawszy się pomocy

Zapytana z kolei o to, jak ocenia obawy uczestników strajku, którzy boją się, że gdy skończy się władza PiS, kolejni zapomną o temacie praw kobiet odparła, że jej zdaniem politycy wiedzą, że trzeba będzie udowodnić wiarygodność.

"Myślę, że politycy doskonale wiedzą, że trzeba będzie nie tylko posprzątać po PiS–ie, ale i pokazać swoją wiarygodność. Młodzi, którzy są dużą siłą obecnych protestów, często jeszcze nie posiadający praw wyborczych, nie dadzą się oszukać. Będą wymagać i ostro rozliczać, a politycy będą musieli temu sprostać. My, wyborcy, nie damy im o tym zapomnieć" – powiedziała.

Zapytana, czy zamierza zatem kandydować, odparła: "w polskiej polityce miesiąc to lata świetlne. Zupełnie nie myślę o następnych wyborach".

ddgt3t8

Leszek Miller unika odpowiedzi na pytanie o nazwiska. "Jest bardzo wiele kobiet"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddgt3t8

Podziel się opinią

Share
ddgt3t8
ddgt3t8