Blisko ludziMama Janka Meli o katastrofach, które wydarzyły się w jej życiu

Mama Janka Meli o katastrofach, które wydarzyły się w jej życiu

26.02.2016 09:46, aktual.: 01.03.2016 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnio opublikowanym wywiadzie rzeka "Bóg dał mi kopa" kobieta opowiedziała, jak poradziła sobie z życiowymi tragediami, które spotkały jej rodzinę.

Jan Mela, niepełnosprawny polarnik i zdobywca dwóch biegunów nie miał łatwego życia. W jego rodzinnym domu obecny był alkohol i narkotyki. Janek przyznał też, że jego relacje z rodzicami nie były najlepsze. Sytuacja zmieniła się po tragedii, jaka spotkała rodzinę latem 1997 roku. To wtedy utopił się jego siedmioletni brat Piotr.

Urszula Mela długo nie mogła pogodzić się ze śmiercią syna. Kiedy w końcu jej się to udało, musiała zmierzyć się z kolejnymi trudnościami. Spłonął jej dom, a kilka lat później Janek w wyniku porażenia prądem stracił lewe podudzie oraz prawe przedramię.

W wydanej ostatnio książce "Bóg dał mi kopa" kobieta opowiedziała, jak poradziła sobie z życiowymi tragediami, które spotkały jej rodzinę.

- Jak się dzieje coś trudnego, z czym sobie ktoś nie radzi, to znaczy, że dzieje się katastrofa, ale z tego składa się życie. Dla mnie był to przymus wewnętrzny, szukania odpowiedzi na pytanie, dlaczego mnie to dotknęło. Bardzo pomogło mi doświadczenie wiary we wspólnocie - mówi Urszula Mela.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (49)
Zobacz także