Trwa ładowanie...

Mama trzyletniego dziecka skarcona przez nauczycielkę. Dostała ostrzeżenie

Australijka była w szoku, kiedy jej trzyletnie dziecko wróciło z przedszkola. Po otworzeniu pudełka na śniadanie oczom mamy ukazała karteczka z treścią, która wywołała w sieci niemałe poruszenie.

Mama ośmiorga dzieci została skarcona przez przedszkolankęMama ośmiorga dzieci została skarcona przez przedszkolankęŹródło: Getty Images, Facebook
d29khti
d29khti

Pewna mama ośmiorga dzieci, jak codziennie, wysłała swoją pociechę do przedszkola. Po powrocie dziecka do domu przy porządkowaniu śniadaniowego pudełka ze środka wypadła karteczka z adnotacją nauczycielki. Miała prawo na to zwrócić uwagę?

Nauczycielka wysłała matce dziecka informację o posiłku

Przedmiotem sporu okazała się zawartość śniadaniowego pudełka przedszkolaka. Według nauczycielki posiłek przygotowany przez matkę był niezdrowy.

d29khti

"Twoje dziecko miało na śniadanie czekoladę. Produkt ten znajduje się w kategorii "czerwonej" tego, co dzieci mogą jeść. Proszę, wybieraj zdrowsze przekąski dla dziecka" - napisała przedszkolanka.

Zaskoczona kobieta postanowiła poruszyć tę kwestię z szerszym gronem. Zdjęcie karteczki wysłała swojej koleżance. W ten sposób adnotacja dotarła do znanej australijskiej pisarki Melindy Tankard Reist, która postanowiła pokazać tę informację na swoim koncie na Facebooku. Post wywołał ogromne poruszenie i podzielił rodziców. Część uważa, że nauczycielka przesadziła; kawałek czekolady jeszcze nikomu nie zaszkodził. Reszta popiera skargę, zwracając uwagę, że słodycze nie są dobrym wyborem żywieniowym. Tak wielkiego odzewu z pewnością nikt się nie spodziewał.

Mama ośmiorga dzieci znalazła informację od nauczycielki Facebook @Melinda Tankard Reist
Mama ośmiorga dzieci znalazła informację od nauczycielki Źródło: Facebook @Melinda Tankard Reist, fot: Melinda Tankard Reist
d29khti

Czym jest jedzenie z kategorii "czerwonej"?

Nauczycielka argumentując swoją opinię zwróciła uwagę na pewien zbiór, który jest opatrzony powyższą nazwą. Za pomocą trzech kolorów, które związane są z sygnalizacją świetlną, pedagodzy z Australii oraz Nowej Zelandii tłumaczom wychowankom, co jest zdrowe, a jakiej żywności należy unikać. W ten sposób młodzi ludzie uczą się, że warzywa i owoce mogą jeść, kiedy tylko mają na to ochotę, a słodycze i słone przekąski należy ograniczać.

Czy dzieci w ogóle nie powinny jeść czekolady?

Słodycze w nadmiarze są szkodliwe i mogą stanowić przyczynę wielu problemów ze zdrowiem, w tym otyłości czy próchnicy. Nic jednak się nie stanie, jeśli od czasu do czasu kawałek czekolady będzie deserem po zjedzonym posiłku.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Jak skomponować zdrową dietę malucha?

d29khti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29khti