Blisko ludziMama trzyletniego dziecka skarcona przez nauczycielkę. Dostała ostrzeżenie

Mama trzyletniego dziecka skarcona przez nauczycielkę. Dostała ostrzeżenie

Mama ośmiorga dzieci została skarcona przez przedszkolankę
Mama ośmiorga dzieci została skarcona przez przedszkolankę
Źródło zdjęć: © Getty Images, Facebook

15.10.2021 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Australijka była w szoku, kiedy jej trzyletnie dziecko wróciło z przedszkola. Po otworzeniu pudełka na śniadanie oczom mamy ukazała karteczka z treścią, która wywołała w sieci niemałe poruszenie.

Pewna mama ośmiorga dzieci, jak codziennie, wysłała swoją pociechę do przedszkola. Po powrocie dziecka do domu przy porządkowaniu śniadaniowego pudełka ze środka wypadła karteczka z adnotacją nauczycielki. Miała prawo na to zwrócić uwagę?

Nauczycielka wysłała matce dziecka informację o posiłku

Przedmiotem sporu okazała się zawartość śniadaniowego pudełka przedszkolaka. Według nauczycielki posiłek przygotowany przez matkę był niezdrowy.

"Twoje dziecko miało na śniadanie czekoladę. Produkt ten znajduje się w kategorii "czerwonej" tego, co dzieci mogą jeść. Proszę, wybieraj zdrowsze przekąski dla dziecka" - napisała przedszkolanka.

Zaskoczona kobieta postanowiła poruszyć tę kwestię z szerszym gronem. Zdjęcie karteczki wysłała swojej koleżance. W ten sposób adnotacja dotarła do znanej australijskiej pisarki Melindy Tankard Reist, która postanowiła pokazać tę informację na swoim koncie na Facebooku. Post wywołał ogromne poruszenie i podzielił rodziców. Część uważa, że nauczycielka przesadziła; kawałek czekolady jeszcze nikomu nie zaszkodził. Reszta popiera skargę, zwracając uwagę, że słodycze nie są dobrym wyborem żywieniowym. Tak wielkiego odzewu z pewnością nikt się nie spodziewał.

Mama ośmiorga dzieci znalazła informację od nauczycielki
Mama ośmiorga dzieci znalazła informację od nauczycielki © Facebook @Melinda Tankard Reist | Melinda Tankard Reist

Czym jest jedzenie z kategorii "czerwonej"?

Nauczycielka argumentując swoją opinię zwróciła uwagę na pewien zbiór, który jest opatrzony powyższą nazwą. Za pomocą trzech kolorów, które związane są z sygnalizacją świetlną, pedagodzy z Australii oraz Nowej Zelandii tłumaczom wychowankom, co jest zdrowe, a jakiej żywności należy unikać. W ten sposób młodzi ludzie uczą się, że warzywa i owoce mogą jeść, kiedy tylko mają na to ochotę, a słodycze i słone przekąski należy ograniczać.

Czy dzieci w ogóle nie powinny jeść czekolady?

Słodycze w nadmiarze są szkodliwe i mogą stanowić przyczynę wielu problemów ze zdrowiem, w tym otyłości czy próchnicy. Nic jednak się nie stanie, jeśli od czasu do czasu kawałek czekolady będzie deserem po zjedzonym posiłku.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (101)
Zobacz także