UrodaMarmurkowe paznokcie - jak uzyskać w domu efekt marmurka?

Marmurkowe paznokcie - jak uzyskać w domu efekt marmurka?

Marmurkowe paznokcie - jak uzyskać w domu efekt marmurka?
Źródło zdjęć: © iStock.com | milicenta,momius
Tatiana Naklicka
02.07.2018 08:27, aktualizacja: 02.08.2018 12:04

Marmurkowe paznokcie to najmodniejszy trend sezonu, który zdobył serca kobiet na całym świecie. Choć marmurkowy manicure wydaje się skomplikowany, to możemy go wykonać nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale również w domowym zaciszu. Jak uzyskać efekt wow na paznokciach, który przyciągnie uwagę? Prezentujemy najmodniejsze kolory oraz dwa sposoby na zrobienie marmurkowych paznokci w domu.

Marmurkowe paznokcie — najmodniejsze kolory

Efekt marmurka na paznokciach prezentuje się bardzo efektownie. Pasuje zarówno do eleganckich, jak i codziennych stylizacji. Specjalne wymieszane ze sobą lakiery sprawiają, że na paznokciach tworzy się wzór przypominający element posadzki. Nieregularne linie są najlepiej widoczne na białych paznokciach, jednak w połączeniu z czarnymi wzorkami również tworzą ciekawy look.

Lakiery do paznokci i inne potrzebne kosmetyki znajdziesz na WP radarOkazji.

Do najmodniejszych kolorów należy czarny, szary oraz biały. Marmurkowe paznokcie można zrobić na wszystkich palcach lub tylko niektórych. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Błyszczące marmurkowe paznokcie to świetny kontrast dla czarnych matowych pazurków. Świetnie prezentują się także w połączeniu z szarymi połyskującymi odcieniami. Marmurki najlepiej wyglądają na dłuższych paznokciach, ponieważ mogą optycznie skracać płytkę krótkich paznokci.

Efekt marmurka możemy zrobić w salonie kosmetycznym lub zrobić manicure marmurkowy w domu.

Obraz
© Instagram.com | exquistenails

Marmurkowe paznokcie — jak zrobić w domu?

Choć efekt marmurka wydaje się bardzo czasochłonny i trudny do zrobienia to istnieją co najmniej dwa łatwe sposoby na jego wykonanie w domu.

Po pierwsze należy nadać paznokciom pożądany kształt (kwadratowy, podłużny lub lekko spiczasty) oraz usunąć skórki. Następnie należy pomalować paznokcie wybranym kolorem (czarnym, białym, różowym).

Z folii robimy niewielką kulkę, na którą nanosimy kilka kropel drugiego koloru. Kulkę kilkakrotnie dociskamy do płytki, tak aby powstały na niej nieregularne linie. Całość malujemy topem, który utrwali manicure marmurkowy.

Do wykonania marmurkowych paznokci drugim sposobem potrzebujemy cienkiego pędzla z długim włosiem. Jeśli często robimy manicure, możemy skorzystać z techniki manicure hybrydowego. Osoby początkujące nie muszą utwardzać lakieru w lampie UV. Wystarczy na mokrym topie narysować nierówne linie pędzelkiem, który następnie moczymy w płynie na bazie alkoholu i lekko rozmazujemy.

Możemy dodać lakieru, jeśli efekt kamienia nie jest zadowalający. Na koniec malujemy płytki utwardzaczem, tak aby efekt utrzymał się przez kilka dni.

Obraz
© Instagram.com | exquistenails

Marmurkowe paznokcie — na jakie okazje są najlepsze?

Marmurkowe paznokcie są świetnym rozwiązaniem na co dzień. Pięknie podkreślą casualową stylizację. Tym bardziej, jeśli zamiast standardowych kolorów wybierzemy tęczowe barwy — to propozycja idealna na lato.

Marmurkowe paznokcie będą również dobrym wyborem na imprezę lub na ślub. W tym wypadku marmurek nie musi być na wszystkich paznokciach. Może być połączony z innymi rodzajami manicure, naklejkami oraz wzorkami, które dodadzą eleganckiej stylizacji pazura.

Obraz
© Instagram.com | exquistenails