UrodaLakiery hybrydowe – fenomen manicure hybrydowego

Lakiery hybrydowe – fenomen manicure hybrydowego

Lakiery hybrydowe – fenomen manicure hybrydowego
Źródło zdjęć: © iStock.com | Sergii Petruk
Tatiana Naklicka

28.06.2018 16:21, aktual.: 02.08.2018 14:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularna hybryda ma wiele zwolenniczek. Skąd się wziął fenomen lakierów hybrydowych? Czy musimy robić manicure hybrydowy w salonie? A może wystarczy specjalna lampa, by nanieść na paznokciach niepowtarzalny kolor? Sprawdziliśmy, czym się wyróżnia manicure hybrydowy na tle innych sposobów stylizacji paznokci, w tym manicure akrylowego i manicure tytanowego.

Lakiery hybrydowe – czym się wyróżniają?

Lakiery hybrydowe do paznokci są niezwykle trwałe i mają intensywne kolory, ponieważ są bardzo mocno napigmentowane. W ich składzie nie znajdziemy utwardzaczy. Stan płynny lakieru hybrydowego przechodzi w stan stały pod wpływem lampy UV będącej rodzajem katalizatora. Może to być również mocna lampa UV LED.

Hybryda utrzymuje się na paznokciach od dwóch do trzech tygodni. Po tym okresie zaczyna odchodzić od podstawy płytki (rośnie wraz z płytką).

Lakier hybrydowy jest doskonałą alternatywą dla osób, którym tradycyjne lakiery odpryskują lub pozostawiają na paznokciach nieestetyczne ślady. W przypadku nakładania lakieru hybrydowego nie trzeba się martwić, ponieważ lakier jest mocno przytwierdzony do paznokci. Warto pamiętać o tym, że płytki paznokci przed wykonaniem manicure hybrydowego powinny być odpowiednio przygotowane.

Hybryda na rozdwajających się i łamliwych paznokciach będzie utrzymywała się krócej niż w przypadku zdrowej płytki. Z tego względu przed rozpoczęciem przygody z hybrydą, warto zadbać o paznokcie.

Sprawdź ofertę lakierów do paznokci na WP radarOkazji.

Odpowiednia dieta bogata w witaminy i składniki mineralne, a także stosowanie specjalnych odżywek witaminowych wzmacniających paznokcie to pierwszy krok do stylizacji paznokci.

Lakiery hybrydowe – jak nakładać?

Nakładanie lakieru hybrydowego rozpoczynamy od odpowiedniej pielęgnacji płytek, które należy spiłować, nadając im odpowiedni kształt, a także usunąć skórki. Płytka powinna być zmatowiona i lekko natłuszczona. Po wykonaniu tego kroku należy przejść do nałożenia bazy hybrydowej, którą utwardzamy w lampie UV (30 s -1 min).

Następnie nakładamy dwie lub trzy warstwy wybranego koloru lakieru hybrydowego. Po każdorazowym nałożeniu lakieru ręce wkładamy do lampy, aby utwardzić produkt na paznokciach.

Na paznokciach hybrydowych możemy zrobić efekt syrenki lub delikatny wzorek.

Na zakończenie nakładamy na pomalowane pazurki top i wkładamy dłonie do lampy ponownie na 30 s -1 min. Płytkę odtłuszczamy specjalnym olejkiem, aby pozbyć się lepkiej substancji z palców.

Czy hybryda jest bezpieczna?

Lakiery hybrydowe do paznokci są bezpiecznie. Nie niszczą płytki paznokci, jednak przed wykonaniem hybrydy należy odpowiednio zadbać o pazurki, tak aby były mocne i zdrowe. W innym wypadku hybryda nie będzie długo się trzymała, a wkładanie rąk do lampy UV lub UV LED może być bolesne. Jednak jest to wywołane słabą kondycją paznokci.

Ponadto manicure hybrydowy w ciąży również można robić. Wystarczy przed zabiegiem powiedzieć kosmetyczce o ciąży, tak aby wybrała odpowiednie lakiery pozbawione formaldehydu, czyli substancji szkodliwej dla przyszłych mam.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także